Публікації за датами

  • 26 Грудня/ 11:26
    Місця

    Публікація26.12.1711:26

    Автор:Валерія Жовтун

    На Вінниччині створили чотири госпітальні округи: визначено межі та центри

Північний, Західний, Південний, Східний – нові назви госпітальних округів, які згідно з медреформою забезпечуватимуть вінничан вторинною тобто спеціалізованою та екстреною медичною допомогою.

Про це повідомляє сайт Кабміну.

Нагадаємо, що в жовтні Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Вінницької області». 

А вже 20 грудня Уряд затвердив перелік та склад госпітальних округів Вінницької області. Згідно з документом, створено чотири госпітальні округи: Північний, Західний, Південний, Східний.

  • Госпітальні округи утворюються як «функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території». Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу, – зазначено на сайті Кабміну.

Отже, Північний госпітальний округ: міста Вінниця, Жмеринка, Козятин, Хмільник, а також райони: Вінницький, Жмеринський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Липовецький, Літинський, Немирівський, Оратівський, Погребищенський, Тиврівський, Хмільницький.

Західний госпітальний округ: місто Могилів-Подільський, райони: Барський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Чернівецький, Шаргородський, Ямпільський.

Південний госпітальний округ: Крижопільський, Піщанський, Томашпільський, Тульчинський райони.

Східний госпітальний округ: місто Ладижин, райони: Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький, Чечельницький.

Це означає, що в кожному із визначених госпітальних округів має бути  не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня (ЛІЛ-1 та ЛІЛ-2) та інші заклади охорони здоров’я. ЛІЛ-1 має обслуговувати не менше 120 тисяч осіб,  а ЛІЛ-2 – не менше 200 тисяч осіб.  А доїзд хворого до спеціалізованої лікарні має бути в межах 60-ти хвилин. Адміністративним центром є населений пункт з населенням понад 40 тис. За задумом децентралізаційна реформа дозволить оптимізувати витрати на утримання численних лікарень, наблизить саме якісні медичні заклади до населення областей без необхідності відвідування обласного центру.

Відзначимо, що питання утворення госпітальних округів для Вінниччини стало нелегким для вирішення.  На початку 2017-го у різних районних центрах відбувалися акції протестів. Вінничани побоювалися, що реформа спричинить закриття лікарень.

Попередній варіант зі створення трьох госпітальних округів багатьох представників від районів не влаштовував. Щоб розібратися в питанні була створена відповідна робоча група при обласній раді, до складу якої увійшли керівники районів, профільних департаментів та лікарень. З роз’ясненнями до Вінниці приїздив і заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

Однак вирішення питання відтермінувалося до осені, коли МОЗ оголосило обговорення проекту переліку та складу госпітальних округів Вінниччини. Адже згідно з календарем медреформи до закінчення поточного року регіони мали не лише визначити межі госпітальних округів, а й утворити Госпітальні ради, які б зайнялися довгостроковим 5-річним плануванням розвитку округів, щоб отримати відповідне фінансування з держбюджету вже у 2018-му році. Це мав бути план розвитку госпокругів з чітко визначеною мережею медзакладів, маршрутами доїзду пацієнтів, обсягом інвестицій, необхідних для оснащення лікарень сучасним обладнанням.

 Фото images.vice.com

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Валерія Жовтун
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.