Кращі ідеї для Бюджету громадських ініціатив 2017

9:30
Автор: admin
Become a Patron!

Лише три дні тому розпочалося голосування за цьогорічні проекти у рамках Бюджету громадських ініціатив, і вже зараз вінницьким сегментом соцмереж розпочалися “лобістські кампанії”, в яких автори тієї чи іншої ідеї закликають містян підтримати саме їхні проекти.

Так, відома активістка та голова ГО “Гармонія” Раїса Панасюк, котра відстоює інтереси людей з особливими потребами, агітує вінничан підтримати проект “Незалежна мобільність для людей з інвалідністю”, який передбачає створення умов для особливих вінничан на рівні з іншими отримувати водійські посвідчення. У той же час спільнота EcoCitizens рекламує у Фейсбуці власний проект мобільного екологічного моніторингу стану міського повітря, а Христина Коваленко з інституту “Республіка” закликає підтримати проект спортивного майданчику в районі Олійножирового комбінату.

Звісно, кожен проект потрібен по-своєму, в тому числі і задоволення потреб дитячих садочків і шкіл – подібних пропозицій цьогоріч було надйслано чи не найбільше. Однак ми спробували відібрати найбільш неординарні, інноваційні та, якщо хочете, “душевні” проекти, на які варто звернути особливу увагу. Окрім того ми відзначали вартість проектних пропозицій, а також їхню значимість та корисність для всього міста, а не окремих груп населення.

ВЕЛИКІ ПРОЕКТИ

Проект №46: Мальовничий берег Південного Бугу (облаштування рекреаційної зони на березі річки)
Автор: О. Хіміч
Місце реалізації: м. Вінниця, мікрорайон Старе місто
Короткий опис: облаштування паркової та пляжної зони на березі річки Південний Буг.

Вартість проекту – 350 тисяч гривень.

Автор проекту зазначає, що у мешканців Старого міста майже немає місцини, де можна було би прогулюватися з друзями або родиною, не зважаючи на те, що неподалік – річка Південний Буг. Однак через необлаштованість набережної, її засміченість, гуляти тут – мало хто має охоту. Тож п. Хіміч пропонує таки дати раду цьому місцю, розчистити його від сміття, прокласти пішохідні доріжки, встановити лавки та урни, облаштувати вуличне освітлення. Загальна вартість проекту оцінюється в суму близько 350-ти тисяч гривень.

foto0040

Враховуючи те, що йдеться про екологію та облаштування публічного простору для всіх містян, а також з огляду на не надто високу вартість проекту – Vежа однозначно рекомендує його для голосування.

Проект №59: Хакатон з розробки прогресивних ІТ-рішень для розвитку Вінниці – «місто Успіху»
Автор: Р. Мельник
Місце реалізації:  м. Вінниця. Вінницька торгово-промислова палата або аналогічне приміщення з меблями для розміщення 20-25 команд
Короткий опис: провести зустріч у форматі форуму за участі команд майбутніх програмістів та спеціалістів різних галузей, під час якого вони разом попрацюють над створенням програмного продукту для вирішення проблем міста

Вартість: 478 тисяч гривень.

Цей проект – один з небагатьох ІТ-проектів, поданих на Бюджет цього року. Автори ідеї пропонують зібрати 80 програмістів з усієї країни (50 з Вінниці та 30 з інших міст) і протягом п’яти днів спробувати напрацювати ІТ-розробки, які мають допомогти вирішити низку актуальних питань.

img_5061

Зокрема що стосується енергозбереження (в т.ч. за рахунок тиску мешканців на підлогу в під’їзді, енергії стікання дощової води), створення мобільних додатків та інформаційних табло для зручної навігації містом, розробка “розумних” технологій, які зроблять перебування малечі на дитячих майданчиках безпечнішим. Однозначно корисний проект, який рухає місто до компютерної сингулярності.

 

Проект №60: Тифлоцентр – бібліотека без бар’єрів.
Автор: Т. Верещак
Місце реалізації:  м. Вінниця. Центральна міська бібліотека ім. Бевза
Короткий опис: створення безбарєрного середовища та забезпечення вільного доступу незрячих та слабкозорих людей до об’єктів соціальної інфраструктури.

Вартість проекту: 992 тисячі гривень.

Один з кількох проектів, який має на меті допомогу та створення належних умов для людей з особливими потребами, в даному випадку – з вадами зору.

img-20140423161742-850

Проект передбачає обладнання бібліотеки спеціальною аудіо- та компютерною технікою, котра дозволить слабкозорим людям знайомитися з новими та класичними літературними надбаннями та інтегруватися в загальне культурне середовище. Однозначно необхідна ініціатива для міста, яке хоче бути в повній мірі європейським.

 

Проект №71: Автономна електростанція для дитячого садка «КЗ «ДНЗ №19»
Автор: С. Лютворт
Місце реалізації: м. Вінниця,  вул. Малиновського, 21
Короткий опис: встановлення енергозберігаючого обладнання для перетворення сонячної енергії у електрику та накопичення електроенергії за нічним тарифом

Вартість проекту: 994 тисячі гривень.

Це єдиний проект з величезного переліку тих, які стосуються шкіл та дитсадочків, які цього року потрапили на голосування. Однак він стоїть окремо від усіх інших, адже йдеться не про нову огорожу, спортивний майданчик або харчоблок: автор ідеї пропонує встановити в дитсадку автоматичну електростанцію.

mp900433390

Ідеться про монтаж 72-ох сонячних панелей та супутнього обладнання (акумуляторів, інверторів), котрі вироблятимуть 24379 квт/годину. Автор ідеї стверджує, що це дозволить зекономити 35-40% коштів, які зараз витрачаються в ДНЗ на електрику.

Проект №81: Інформаційна система екологічного моніторингу
Автор: О. Сидорук
Місце реалізації:  м. Вінниця,  вул. В. Городецького, 7, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»
Короткий опис: розбудова мережі постів екологічного моніторингу та створення об’єднаної інформаційної системи для отримання даних.

Вартість проекту: 300 тисяч гривень.

Цей проект вже не вперше згадується в ЗМІ, зокрема, ідея системи екомоніторингу вже отримала фінансову підтримку на конкурсі в Києві. Пропозиція передбачає встановлення у Вінниці мережі датчиків, які відслідковуватимуть та повідомлятимуть про стан повітря в тому чи іншому районі: його забрудненість, вологість, насиченість шкідливими речовинами.

img_5138

Команда, яка розробила систему, активно рекламує власний проект у вінницькому фейсбуці, закликаючи голосувати саме за нього. Цікава та інноваційна пропозиція від справді вмотивованої молоді.

 

МАЛІ ПРОЕКТИ

 

Проект №6: Книга «Легенди Вінниці»
Автор: М. Пащенко
Місце реалізації: м. Вінниця
Короткий опис: опис Вінницьких легенд, загадкових історій, містичних збігів, котрі траплялися в житті громадян міста

Вартість проекту: 167 тисяч гривень.

Книги – це те, що завжди потребує підтримки. Особливо коли йдеться про рідне місто, його легенди і його містику.

78172820

Ідеться про створення повнокольорового подарункового видання обсягом в 500 сторінок, яке буде використовуватися як сувеніри, а також надійде у книжкові фонди бібліотек та шкіл.

 

Проект № 15: Музей іграшки в бібліотеці
Автор: С. Козловська
Місце реалізації:  м. Вінниця, просп. Космонавтів,63. Центральна бібліотека для дітей та юнацтва
Короткий опис: облаштування в бібліотеці зони для розваг і читання, сприяння інтелектуальному і художньо-естетичному розвитку дітей

Вартість проекту: 187 тисяч гривень.

Невеликі інноваційні музеї – світовий тренд для приваблення туристів. А коли йдеться ще й про малечу – це взагалі безпрограшний варіант. Проект “Музей іграшки в бібліотеці” передбачає створення скляних вітрин з підсвіткою, а також – демонстраційних скляних кубів.

museum_of_toys_1

Орінтовні види виставок: “Авторська лялька”, “Улюблена іграшка відомих людей”, “Іграшка з минулого століття”, “Етнолялька” тощо. Окрім того, проект передбача також створення 3D бібліокінозалу. Однозначно +100 за креативну ідею.

 

Проект №25: Благодійна вистава «Маленький Принц»
Автор: С. Бабельчук
Місце реалізації:  м. Вінниця, вул. Льва Толстого, 6
Короткий опис: благодійна вистава «Маленький Принц» для збору коштів хворим дітям.

Вартість проекту: 60 тисяч гривень.

Милий, невеликий благодійний проект, який не потребує значних коштів, однак може допомогти врятувати життя не одній дитині.

caption

 

Проект №69: Зарядні станції для електромобілів 
Автор: Р. Бурко, В. Головенько
Місце реалізації: м. Вінниця
Короткий опис: розробка Концепції розвитку мережі електрозарядних станцій та встановлення  8-10 зарядних станцій для електромобілів

Вартість проекту: 195 тисяч гривень.

Вінниця одне з небагатьох міст країни, де в останні роки почали розвивати відповідну інфраструктуру для екологічних електрокарів: ми вже маємо кілька зарядних станцій і навіть службу еко-таксі. Однак того, що є – досі недостатньо для вільного і повноцінного користування не-бензиновою автівкою в місті.

75018

Ще десяток зарядних станцій, створення яких передбачає проект громадян Бурко та Головенько, зможе поставити Вінниці в один ряд з найбільш еко-просунутих міст країни. Ініціатива дуже на часі, її важливість складно переоцінити.

Проект №64: Криниця – є можливість води напитись
Автор: С. Кумар
Місце реалізації:  м. Вінниця, район К. Коріатовичів
Короткий опис: привести криницю в належний стан

Вартість проекту: 200 тисяч гривень.

Шановні, якщо є криниця – її просто необхідно привести в належний стан.

54055178

Голосування за проекти відбувається за цим посиланням, а також в міських “прозорих офісах” і в будівлі міської ради. Детальніше про цьогорічний Бюджет громадських ініціатив – читайте в нашому матеріалі.