Вінницький поет Сергій Татчин потрапив до переліку фіналістів на здобуття Шевченківської премії

16:59
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Наразі вінницький поет перебуває у лідерах голосування за присудження Шевченківської премії. Разом із ним перші позиції займають Емма Андрієвська, Володимир Рафаєнко та Сергій Плохій. 

Сергій Татчин — відомий вінницький поет та художник. Автор пяти поетичних збірок, серед яких: Дзен.UA», «Семисвічник», «Пташка», «Вінницька Абетка» та спільної у Уляною Галич #епістолярніхроніки.

Молоді вінницькі поети: хто вони? Частина друга: Калитко, Куценко, Татчин, Черній

На Шевченківську премію Сергія Татчина номінувала Вінницька міська письменницька організація за збірку поезій «Пташка», яка вийшла друком у 2016 році.

Збірка поезій «Пташка» – цілісний, структурований організм, самодостатня одиниця поетичного продукту на теренах українського літературного простору. Збірка містить сім розділів, і навколо цієї містичної сімки будується її структура. В кожному розділі є зачин, кульмінація і розв’язка адже кожен окремий вірш органічно вплітається у канву якоїсь більшої, рельєфнішої історії. У цьому  унікальність «Пташки», її особлива, надто рідко властива поетичним книгам, епічність у поєднанні з мотивами персональної міфотворчості й космогонії.

  • Варто окремо підкреслити справжній, не роблений патріотизм автора, його усвідомлену й недвозначну ідентичність, повсякчасний, невпинний духовний пошук. Духовність Сергія Татчина також особлива, автентична, пронизана неочікуваною метафоричністю й сміливими алегоріями, – пишуть про збірку на сайті премії.

«Пташка»  збірка, яка  привертає увагу ще й елегантним лаконічним оформленням, в основі якого чіткий, графічний пташиний силует, що посилює й акцентує загальний концепт збірки, до найдрібніших деталей прописаний і промальований Татчиним-поетом і Татчиним-художником.

  • Уже і в прізвищі поета підказка, що він від Бога. Безперечно, Татчин, а не мамчин. Татко подбали про талант, а Центральна Україна про центр ваги. Поет у них вийшов абсолютно центральний. Читаєш вірша по віршеві  і одразу відчуваєш, як ні додати, ні відняти: зрілість, краса і сила, – сказав про збірку письменник Юрій Андрухович.
  • Татчин  поет, якому вдається цілком особистісне і навіть інтимне екстраполювати у про­стір філософічний (позачасовий, метафізичний, тобто завше актуальний). Можна сказати, що Вінниці таки пощастило із Татчиним. Водночас і Татчину можна заздрити  вже хоча б тому, що у нього є Вінниця, – вислови свою думку про збірку поет Олег Соловей. 

Читайте також: Книга вінничанки стала Книгою року за версією BBC