Місто фонтанів: скільки Вінниця витрачає на утримання водограїв?

14:42
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

Вінницю називають містом фонтанів. Якщо не брати до уваги головний фонтан міста – “Рошен”, то  лише у центральній частині Вінниці розташувалося п’ять водограїв.

Деякі з них вночі мають додаткову кольорову підсвітку. Звісно, усіх їх потрібно доглядати, аби щоденно від весни до осені по різних закутках Вінниці заспокійливо дзюрчала вода.

Тим не менш, багатьох містян часто цікавлять питання: на чиї плечі лягає утримання фонтанів, у скільки це обходиться та на що конкретно витрачаються кошти.

img_9565

Як розповів в.о. директорa депaртaменту комунaльного господaрствa тa блaгоустрою міськради Володимир Ніценко, офіційно у місті нараховується 8 фонтанів. Звісно, їх існує більше, проте вони не є комунальною власністю, а отже утримуються за кошт підприємств та установ, на чиїй території розташовані.

“На обслуговування фонтанів цьогоріч заклали понад 700 тисяч гривень. якщо бути точним, загалом ця сума складе 741 тисячу 951 гривню”, – каже Володимир Ніценко.

За його словами, у суму витрат входить:

  • введення фонтанів в експлуатацію;
  • щомісячна чистка насосів;
  • щоденний дворазовий огляд;
  • щоденна чистка чаш фонтанів;
  • щомісячна заміна та хімічна обробка води;
  • щомісячний огляд каналізаційних водостоків;
  • консервація фонтанів перед зимовим періодом.

Так, фонтани, догляд за якими фінансується з бюджету міста, розташовані за наступними адресами:

Майдан Незалежності. Тут знаходиться три фонтани.

Двоє з них розташувалися по обидва боки до входу у мерію. Третій, який має назву “мушля”, знаходиться праворуч Майдану, біля будинку колишньої міської Думи. Усі ці водограї мають вночі кольорову підсвітку, що додає вартості в обслуговуванні.

Європейська площа. Цей фонтан з великою кам’яною кулею по центру акваторії, на яку  з різних боків спрямовані струмені води, є улюбленим місцем відпочинку вінничан та гостей міста. До речі, фонтанів аналогічної конструкції багато у Китаї.

Розташований у тіні дерев, за десяток метрів від головного символу міста – водонапірної вежі. Має вночі кольорову підсвітку, що додає йому ще більшої привабливості.

Майдан Небесної Сотні (Театральна площа). Хоча тут розмістилися два ідентичних фонтани, у міській раді їх рахують за один.

Два водограї зображають напівкруги, між якими прокладено неширокий прохід. Якщо прогулятися між ними у літню спеку та заплющити при цьому очі, то складається враження, що ви проходите крізь невеликий водоспад. Ввечері фонтани підсвічуються спеціальними ліхтарями, вбудованими в басейни.

Центральний міський парк. Цей фонтан пам’ятає ще юність та побачення наших батьків.

Щоправда, майже 5 років тому його було повністю реконструйовано: йому зберегли первозданне “обличчя”, збудувавши із більш міцних матеріалів, замінивши насоси та додавши кольорову підсвітку. Він є найбільшим міським фонтаном та найкоштовнішим в обслуговуванні.

Вулиця Пирогова. Фонтан розташувався посеред алеї, котра розділяє дві смуги дорожнього полотна.

Фонтан із гранітних плит з різними геометричними фігурами органічно вписується у даний простір. Підсвітка водограю некольорова.

Вулиця Зодчих. Розташований у мікрорайоні Поділля фонтан нагадує той, що біля Вежі. Також має кольорову підсвітку у вечірній час.

Вінничанам варто насолодитися прогулянками поряд із фонтанами – починаючи з 15 жовтня їх будуть відправляти у “зимову сплячку”.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.