Оновлено: 27 Грудня 2017, в 10:59
Б’юті-бари, шоуруми українських брендів, концептуальні магазини, простори, які поєднують майстерню та кав’ярню, фотостудії, які вже давно вийшли за межі звичних і пропонують великий пакет послуг.
А ще – тату-салони поєднані із барбершопом та безкоштовні простори для молоді – всі ці заклади і не лише з’явилися за останній рік у Вінниці і стрімко набирають популярності.
Зазначимо, що в цьому переліку відсутні гастрономічні заклади – бари та ресторани. Окремий матеріал про них читайте на Vежі вже незабаром.
Попри те, що у місті все ще «кульгає» креативний пласт у комерційних проектах, цього року є декілька, які заявили про себе досить гучно, або ще заявлять. Ми спробували знайти нові та цікаві заклади, які відкрилися цього року у Вінниці. Сподіваємося, що після цього матеріалу, їх з’явиться ще більше.
Студія «Pudra»
Студія розміром 600 квадратних метрів відкрилася у центрі Вінниці два місяці тому та знаходиться на третьому поверсі будівлі «Укртелекому». Знайти її можна за рожевими дверима та знаками на сходах.
Концепція:
«Pudra» – це не лише фотостудія, а простір у якому поєднаний міні-ресторан, салон краси, шоурум, прокат суконь, дитяча та доросла модельна школи та агентство з організації весіль. Головним слоганом студії є «Проведи день з Пудрою».
-
Наприклад, ти можеш зранку зайти поснідати, зробити зачіску, нігті, макіяж, обрати плаття, замовити фотосесію, пообідати – так можна так цілий день провести у нас, – розповідає адміністратор простору Антон.
Локація:
Локації так і розташовані, адже майже відразу помічаємо міні-ресторан «Aura», в якому представлені такі ж страви та напої, як і у ресторані, що знаходиться в Центральному універмазі, але асортимент набагато менший.
Майже поруч знаходиться шоурум українського бренду O de’ Mari, де можна придбати жіночий одяг та аксесуари, а навпроти – місця для візажистів, перукарів та майстрів з манікюру.
Поруч розташувався прокат суконь від Katrin Dress. Всі сукні шиє вінницька майстриня. Вибір досить широкий — від звичайних вечірніх до спеціально створених для зйомок із довгим шлейфом, комплектів “мама-донька” та навіть будуарних суконь для вагітних. Якщо фотосесія у студії, то дівчата-консультанти допомагають під час зйомок. Орендувати сукні можна як на декілька годин, так і на добу. Ціни залежать від моделі сукні та тривалості оренди.
У коридорі, який веде до залів фотостудії, багато фото, відзнятих у Пудрі. Адміністратор розповідає, що вони таким чином популяризують фотографів та роблять приємне гостям, які замовляють у них зйомки.
Перша зала у студії класична. Тут висока стеля, пастельний, світлий, аристократичний дизайн. Багато білого та ніжно-блакитного кольорів, а також реквізиту з дерева. Зала досить простора, незважаючи на те, що має велику кількість різноманітного антуражу. Якщо переглянути сторінку студії в мережі Instagram, то можна помітити, що саме вона користується найбільшою популярністю. Також тут знаходиться невеличка новорічна локація.
Друга зала — дитяча. За розмірами вона найменша, а от за кількістю деталей — найбільша. Тут малюки можуть приготувати щось на кухні, випити чаю за столиком, потримати в руках гігантські солодощі, або покататися в авто та “політати” на літаку. І це лише частина всього, що є у цій залі.
Наступна зала — індастріал. В ній переважно «необроблені» стіни, а також є більш «ніжна» частина.
Четверта та найбільша зала — лофт.
-
У всіх студіях повинна бути стіна, в якої немає кутів. Якщо ми говоримо про моду, одяг каталожного варіанту, супер-модельні фотографії, де немає нічого зайвого, то це ідеальний варіант, – говорить Антон. Як і у інших залах тут є своя частина святкової атмосфери у вигляді золотистих повітряних кульок у формі зірок.
Оренда одного залу студії від 250 до 350 гривень за годину.
Адреса: Соборна, 8
2. Yara concept
Yara concept – магазин, який відкрився на вулиці Архітектора Артинова на початку грудня. Простір позиціонується, як магазин жіночого одягу лише українських дизайнерів та брендів, а також місце, де плануються різноманітні майстер-класи, воркшопи та тренінги для жінок і дівчат. Основною родзинкою Yara concept є промоція капсульного та базового гардеробу.
Концепція:
Засновниця простору Ярослава Кужель розповідає, що близько року живе у Вінниці і давно мріяла про місце, де можна придбати цікавий, оригінальний, зручний та якісний одяг і з хорошим сервісом. На створення власного магазину дівчину надихнув один із шоурумів в Києві. Партнером у бізнесі згодом став чоловік Ярослави. Основним месенджем магазину є підбір раціонального гардеробу
- Я проти бездумних покупок та речей,які не пасують до гардеробу. Тому ми маємо базові речі, які легко поєднуються маже з усім. Але в той же час, ми за індивідуальність. Тому ми цікавимось стилем життя та потребами дівчини перед тим як їй щось запропонувати. Дівчата обирають річ, яка їм подобається, а стилісти-консультанти показують як і з чим її одягати,як краще підкреслити всі переваги дівчини.
Локація:
Велике просторе, світле приміщення з лаконічним, стильним та дівчачо-мінімалістичним дизайном, всі речі зручно розвішані. Якщо переглянути інстаграм магазину, то можна відмітити і фотогенічність простору, адже тут відбувалася вже не одна фотосесія.
Одяг лише жіночий — від спідниць, костюмів, блуз, светрів, суконь до верхнього одягу та аксесуарів. Роздягальні також у пастельно-рожевих тонах – великі та просторі. Є диван, та прозорий стіл із двома лавами, аби було зручно очікувати тим, хто прийшов із покупцем. Дівчата стилістки-консультантки привітні та усміхнені, одягнені у корпоративному стилі.
Магазин стоворений не лише для покупки одягу — вже незабаром тут мають відбуватися майстер-класи, воркшопи, тренінги для жінок та дівчат. Переважно такі, які стосуються стилю, підбору одягу та блогінгу.
Ціни у магазині від 800 до 10 000 гривень.
Адреса: вул Архітектора Артинова, 19
3. Gallery
Gallery — кав’ярня-майстерня на Магістратський поблизу художньої школи у центрі з‘явилася на початку серпня. Власниця закладу Анна Дружинська раніше мала свою майстерню, де відбувалися творчі зустрічі та майстер-класи.
Концепція:
Після народження другого сина жінка вирішила відродити майстерню, але вже в іншому форматі з якісною кавою та смаколиками. Жінка хотіла, аби це був простір комфортний простір для творчості, в якому у спокійній атмосфері можна випити ароматну якісну каву. Окрім цього, однієї із ідей кав’ярні – є регулярне проведення майстер-класів.
- Вінничани можуть спробувати писати аквареллю, малювати на воді за технікою ебру, створювати свічки з вощини, шити аксесуари для барбі, робити будиночки з печива, малювати листівки у стилі пуантилізм, готувати новорічні подарунки – це та багато-багато чого цікавого і красивого пропонують створити нашим гостям вінницькі майстри.Умови прості – до вартості майстер-класу додається сума резерву на напій від Gallery (25 грн на какао для діток і 40 грн на меню для дорослих), – розповідає власниця закладу.
Локація:
У невеличкому приміщенні багато картин власниці, її друзів та знайомих художників і художниць. Анна розповідає, що власну виставку тут може організувати будь-який художник чи художниця. У закладі вже побували картини молодих мисткинь Діани Власенко та Валерії Рудь. Наразі вже заплановані майбутні виставки. У просторі дерев’яні невеличкі меблі, все у синіх тонах.
Можна придбати кавові напої, авторські чаї, сухофрукти та десерти від вінницьких кондитерів.
Окрім картин, на барній стійці можна побачити портрет Далі, а в кутку стоїть мольберт із засушеними квітами та журнали про мистецтво.
Адреса: Магістратська 72/1
4. Левел 80
Креативний простір «Level 80» – це перший у Вінниці безкоштовний коворкінг, який відкрився лише 23 листопада.
Концепція:
Level 80 унікальний насамперед тим, що перебувати у ньому молодь може безкоштовно. Як розповідає адмінітраторка простору Анна, частіше відвідувачі приходять після обіду, великими компаніями, також є дні, коли відбувається гра у мафію або перегляди фільмів. Незважаючи на те, що вхід безкоштовний у приміщенні є «баночка для пожертв» за кошти з якої адміністратори купують печиво, чай та каву.
Локація:
Тут багато настільних ігор та декілька столиків, де можна пограти компанією. Велика зала, яка працює у форматі коворкінгу та місця для гри в настільні ігри.
Менша зала, де є настільний футбол та можна пограти в Play Station. Окремо розташована міні-кухня і рецепшн. Наразі Level80 працює лише з понеділка до п’ятниці включно, однак вже після Нового року його автори обіцяють, що двері будуть відкриті й на вихідних.
Адреса: Магістратська, 80
5. ШоШоурум
ШоШоурум знаходиться у самому центрі міста, проте знайти його досить непросто. Орієнтир — кафе «Бібліотека» та «Вєно», далі потрібно звернути наліво і піднятися на другий поверх, де поруч знаходиться фотостудія.
Концепція:
З‘явившися у серпні цього року, невеличкий шоурум виробів лише українських майстрів став улюбленим місцем багатьох вінничан та вінничанок. У доволі маленькому приміщенні із зеленими стінами вміщаються вироби близько 80 майстрів і власниця магазину Марія може розповідати про кожного довго та навіть деталі із життя.
Дівчина говорить, що вже близько трьох років є великою фанаткою всього made in Ukraine і намагається купувати вироби виключно українських майстрів, адже отримує задоволення і від спілкування, і від якості.
Близько двох років тому Марія зробила відеогляд своїх покупок від українських майстрів для друзів і відео набрало багато переглядів, а дівчину здивувало те, що про них мало хто знає.
- Я чекала поки таке місце з’явиться у Вінниці, щоб я не платила за доставку, бо підрахувала, що за 2016 рік зробила 50 покупок і заплатила за доставку близько 2000-3000 гривень. Свій шоурум – це була велика рожева мрія. Одного дня випадково прийшла у фотостудію до своїх знайомих, вони сказали що сьогодні звільнилося приміщення і я склала свій план.
Так як Марію вже знало багато майстрів та майстринь, то вже на відкриття у просторі були вироби від 40 хендмейдерів.
- Багато хто хотів потрапити до Вінниці, але не було місця, де вони могли би представити свої вироби, а зараз ми не можемо взяти стільки майстрів, скільки до нас хоче. Їм подобається «шошо» і багато хто говорить, що продажі кращі , ніж у Львові та Києві, – додає Марія.
Ще на старті роботи дівчина знала які групи товарів мають бути у її шоурумі. Вона відмовилася від великої кількості одягу, дорогих та неякісних товарів з Китаю, котрі позиціонують себе як українські. Марії хотіла бачити ті вироби, які подобаються їй та її друзям і знайомим. Це мало стати місцем, де кожен може дозволити собі зробити подарунок не очікуючи на якесь свято.
Локація:
У «ШоШоурумі» можна знайти різноманітний посуд, натуральну косметику, поліграфію, аксесуари, трішки одягу, багато прикрас, цікавий декор та естетичні журнали. Особливої атмосфери додає джаз, котрий грає на фоні, а знайти вироби досить легко, так як у кожного є своє місце і Марія постійно слідкує за цим.
Кожну частину простору Марія намагається задіяти функціонально: так, на стінах висять дзеркала та прикраси, на кріслі лежать пледи, на підвіконнях – скляні вази, поліграфія та журнали. Незважаючи на велику кількість виробів, кожен із них представлений якісно та помітно.
Найдешевший виріб в «Шошоурумі» коштує 10 гривень, найдорожчий – 1800.
Адреса: Оводова, 32 (2 поверх)
6. G-bar
G-bar — це мережа б’юті-барів, які є у Черкасах, Києві, Дніпрі, Харкові, Астані, Бешкеці, Москві та Санкт-Петербурзі, згодом планується відкриття у Варшаві та Одесі. Вінницький заклад відкрився 4 місяці тому і за цей період мав вже декілька виїзних подій. Позаяк, мережа є не лише в Україні, спілкуються всі у G-barі російською, меню на послуги та елементи дизайну приміщення також російською.
Концепція:
Як розповідає керуюча Дарина, основна ідея закладу – «Ми допоможемо кожній дівчині бути красивою щодня».
- Ми хочемо донести таку суть, що бути красивою – це не екстрапривід і не обов‘язково це має бути у свята. Адже, і в будні дні можна зробити плетіння, макіяж, манікюр. Ми пропонуємо нашим дівчаткам експрес-пакет, коли робиться зачіска та макіяж за 20 хвилин, – говорить Дарина.
Локація:
G-bar умовно поділений на чотири зони — у першій знаходиться рецепшн, міні-магазин з косметикою та фірмовою поліграфією та місця для візажисток, а також м’який диван для очікування.
Наступний найбільший зал, де працюють перукарки та манікюрниці. Простір відкритий та світлий, багато пастельних рожевого та блакитного.
-
В зоні манікюра в нас 4 місця для того, щоб дівчата могли прийти з подругою, мамою, щоб посиділи, поговорили, випили просєко, каву.
Поруч знаходиться кабінет косметолога, який єдиний у всій мережі G-bar.
Останній зал – зона педикюру, де є диван з розетками, розрахований на три особи, навпроти висить велика плазма. Керуюча Дарина зазначає, що цю зону можна замовити для двох.
Загалом приміщення чимось нагадує іграшковий ляльковий будинок.
Ціни у G-bar дещо вищі середньостатистичних у інших салонах міста, що аргументується якісними матеріалами, стерильністю та роботою з дорогою косметикою.
Адреса: вул.Порика, 42
7. Чорна кішка – білий кіт
«Чорна Кішка – Білий Кіт» – це мережа кав’ярень “третьої хвилі”, яка працює виключно на 100% арабіці свіжого українського обсмаження та пропонує як традиційні напої на основі еспресо, так і каву альтернативного заварювання.
У 2017 році мережа увійшла до всеукраїнського довідника City Coffee Guide, як одна з 200 кращих в Україні кав’ярень. За 9 місяців свого існування мережа стала не просто закладом із смачною кавою та затишною атмосферою, але й соціально-відповідальним бізнесом, котрий долучається до культурних та соціально-спрямованих подій. Жоден великий цьогорічний фестиваль у Вінниці не обійшовся без «котячої кави». За цей час «коти» розширилися і понад місяць тому відкрили ще одну кав‘ярню в ТРЦ «Мегамолл».
Концепція:
Як розповідає керуючий мережі Валерій Сиверчук ідея створити подібний заклад з‘явилася у нього, коли він перебував в АТО в 2014-2015 роках.
- Кава там була тільки розчинна і тільки від волонтерів (велика їм дяка) і мені, як кавоману, здавалось, що нічого немає кращого, ніж жити подалі від війни і пити каву в затишному місці. Як повернувся з АТО, ще рік пропрацював в туризмі, бо треба було допомогти рідній агенції Мер-Ка-Ба. І коли зрозумів, що в туризмі зробив вже все, що хотів – мрія про кав’ярню знову повернулась з новою силою і я вирішив, що залишок свого життя як громадянин готовий присвятити вінницький ХоРеКа. Я уявляв кав’ярні своєї мрії – в людних місцях, на найкращому кавовому зерні, обов’язково українського обсмаження, з “тісненькою” посадкою – що було відчуття “кавової спільноти” та можливість спілкування цікавих людей між собою, – говорить Валерій.
Керуючий додає, що потяг до соціально-відповідального бізнесу та творчих заходів з’явився ще під час праці в туристичній агенції, але кав’ярня дала більше можливостей, тож івенти та благодійні заходи стали більш яскравими та більш прив’язаними до ТМ “Чорна кішка-білий кіт”.
- Я думаю, що це нормальний потяг будь-якої людини, що цінує в цьому світі гарну музику, поезію, мистецтво і зрештою, просто красу. Для чого це нам/мені? Щоб відчувати себе живою людиною і живою компанією, бо виключно заробляти гроші – то не зовсім цікаво. Цікаво щось змінювати у цьому житті та змінювати своє та інших життя навколо. Не знаю чи пафосно це звучить чи ні, але саме так я відчуваю життя, – додає Валерій.
Локація:
Приміщення обох кав‘ярнень досить невеликі за розмірами. Тут багато синього кольору, різноманітних малюнків на стінах, картин, виробів українських майстрів та книг. Кав‘ярня, що знаходиться в «Мегамоллі» просторіша та, за словами баристки, більше орєнтована на ділові зустрічі, працівників торгового центру, або тих, хто прийшов за покупками і вирішив перепочити.
Перша ж кав’ярня, яка розташована в “Універмазі”, камерна та затишна. Декілька столиків, барна стійка поблизу вікон та багато книг, десертів і крафтових чаїв — саме така атмосфера панує у кав‘ярні. І обов’язково лише українська музика.
Адреса: ТРЦ Мегамолл, Центральний Універмаг
8. Салон Ultra
Салон Ultra — поєднує в собі барбер-шоп, тату-салон та навіть косметологію. Простір створювався для того аби чоловік чи жінка могли максимально стильно прикрасити своє тіло.
Концепція:
Ідея створення такого хабу належить тату-майстру Дмитру Шпунтову.
- Він хотів створити такий хаб для людей, де можна максимально стильно привести себе в порядок. Ми відходимо від концепції закладів чисто чоловічих, де мають бути лише чоловіки. Барбершоп – це заклад, в якому можуть стригти і жінки також. Це нормальна практика. Тим паче і мені, і Владу (ред. ще одному барберу) треба було повертатися у Вінницю. Ми поєднали досвід роботи із Києва та Львова. Це такий простір нового зразка для Вінниці. Ідея барбершопу і тату-салону розвинена в Західних країнах Європи, де робиться повний лук, але майже не розвинена в Україні, – розповідає барбер Сергій Паламарчук та додає, що у майбутньому тут ще з‘явиться шоурум чоловічого одягу.
Локація:
Перша зона – це рецепшин, диван для очікування та зона барбершопу на два крісла. Сергій говорить, що зроблено це заради якісного сервісу, а не потокового рівня, аби можна було приділити достатньо часу кожному клієнту. Тут же знаходиться великий байк, друкарська машинка, пляшки з алкоголем та багато чоловічих деталей інтер‘єру, хоча завдяки темним стінам виглядає досить стримано.
- Ми хочемо донести до людей, що барбершоп – це не просто прийти і залишити масу волосся – це місце, де, в першу чергу, тебе розуміють. По совкових стереотипах звикли бачити мужиків «неприхотлівими». Кожна людина індивідуальна, тому спочатку це спілкування і розуміння людини, а далі вже послуги, – розкриває суть барбершопу Сергій.
Далі знаходиться тату-зона, вхід у верхньому одязі в яку заборонений задля стерильності. Тут працює три майстра з тату та майстер з пірсингу. Зручні крісла різного формату, спеціальне світло, дзеркала з двох сторін, стерилізатори, тату-машинки та фарби. Засновник простору Дмитро Шпунтов розповідає, що до них часто приходять сім‘ями.
- Буває приводить мама дочку зробити пірсинг і робить собі також. А є ціла сім‘я, яка приїздить з Одеси, виділяють день і всі «забиваються».
Неповнолітнім татуювання у салоні без дозволу та підпису документу батьками не роблять.
Третя зона — косметологія. Тут можна зробити перманентний макіяж губ, брів, очей, камуфляж шрамів та видалити старе тату. Працює майстриня Олександра, яка за освітою візажист-косметолог. Барбери називають цю зону «жіночою».
Мінімальна ціна на стрижку — 200 гривень, тату — 400, пірсинг — від 100, татуаж — від 500 гривень.
Адреса: вул. Келецька, 1
9. Шоурум-майстерня Loca
Поєднати шоурум та творчу майстерню вирішила вінницька дизайнерка Ольга Карпова. В такому форматі простір працює з літа.
Концепція:
Ольга Карпова вже не перший рік бере участь в Вінницьких днях моди, раніше у жінки була майстерня в сусідньому кабінеті, проте з часом для комфорту клієнток та більшої комунікації з ними, вона відкрила шоурум-майстерню.
- Це така творча студія майстерня і шоурум одягу, де представлені всі моделі, також у нас є тканини. Кожна жінка, яка прийде сюди, зможе підібрати вдалий одяг для себе. Ми працюємо по попередньому запису, тому завжди приділяти належну кількість часу кожній дівчині. Тут вони можуть розслабитися, випити кави, поспілкуватися, придбати одяг або ж замовити пошиття певної моделі, – говорить стилістка творчої майстерні.
Локація:
Простір складається із трьох кімнат: перша – це коридор із різноманітними тканинами, друга — безпосередньо шоурум з переважно жіночим одягом (хоча є декілька моделей чоловічого), третя — майстерня, де працюють закрійниці.
У дизайні шоуруму переважають білі, сірі та жовні кольори, одяг також більш у спокійній, витриманій гаммі. У майстерні панує активний робочий процес, тут багато шматків тканини, різноманітні викрійки та чути звук швейшої машинки.
Ціни від 1000 до 3000 гривень.
Адреса: вул.Гоголя 19А (третій поверх)
10. Cherdak
Cherdak — заклад, який відкрився менше місяця тому, позиціонує себе як інтелектуальний простір. Тут вже відбулося декілька вечірок та гучне відкриття, а посеред дня відвідувачі просто сидять на м‘яких кріслах-мішках, п‘ють каву та просто споглядають Вінницю через великі панорамні вікна з восьмого поверху. Це, безумовно, є родзинкою даного закладу.
Концепція:
Cherdak має стати закладом, де відбуватимуться корисні та важливі заходи для міста: від виступів бізнес-тренерів національного масштабу до дитячих майстер-класів. Наразі Cherdak в першу чергу асоціюється із проведенням концертів, але згодом тут відбуватимуться події пов‘язані з IT-сферою та модою. Від звичайних коворкінгів його відрізняє наявність алкогольного бару та не класичні коворкінгові зали.
Локація:
Команда закладу знайшла це місце свого часу випадково: усі ці 500 “квадратів” були захаращені, як на справжньому горищі. Над концепцією та інтер’єром закладу працювали київські архітектори та дизайнери, однак головні акценти розставляв власник та “ідейний натхненник” – Фелікс Волков. Уся робота зайняла близько чотирьох місяців, в результаті простір був поділений на кілька зон, а деякі з них можуть бути об’єднані в одну або ж навпаки – відокремлені одна від одної.
Так, до прикладу, під час концертів у першому залі з‘являється сцена, а у будній день весь найбільший простір, разом із барною стійкою перетворюється на велику лаундж та коворкінг-зону.
Для тих, хто хоче абстрагуватися і попрацювати в абсолютній тиші є окремі два зали, котрі можуть використовуватися і для міні-тренінгів та простих тусівок невеличких компаній. Окрім цього з VIP-кімнати можна подивитися на зорі з допомогою великого телескопа.
Перша година перебування коштує 40 гривень, друга – теж і третя так само. Увесь інший час на CHERDAK’у можна перебувати безкоштовно. Продаються також абонементи: 2000 гривень на місяць, з яких половина – це бонусний рахунок для бару (який також тут є) або ж для відвідування заходів на території простору. Є також піврічний абонемент вартістю 10 тисяч гривень, з яких шість тисяч – рахунок на оплату напоїв-закусок та заходів в CHERDAK’у.
Адреса: ТРЦ “Скайпарк” (Оводова, 51) 8 поверх
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.