У Вінниці розпочався щорічний VinArtFest – фестиваль подарунків ручної роботи. Сотні унікальних виробів, десятки талановитих людей та святкова атмосфера – все це можна буде знайти на першому поверсі Експоцентру на Соборній, 68 протягом трьох днів.
Цьогорічний VinArtFest вже дев’ятий за рахунком. Як розповіла організаторка фестивалю Ольга Дмитрик, цього разу учасників більше 100. Вони представляють різні куточки країни, зокрема Київ, Одесу, Харків, Львів та, звісно, Вінницю. Найбільше представників саме Вінниччини – приблизно дві третини від загального числа. На участь в фестивалі подавалось дуже багато людей, та не всі пройшли відбір.
Фестиваль триватиме три дні – до 17 грудня. В неділю він закриється о 16:00.
Тут представлено величезне розмаїття виробів починаючи від їжі та закінчуючи одягом і прикрасами. Ціновий діапазон теж досить широкий – від 10 гривень за печиво до кількох тисяч за блокнот, виготовлений відповідно до середньовічних технологій.
Читайте також: У Вінниці відкрили зимовий VinArtFest. ФОТОРЕПОРТАЖ
“Пряникова хата” і “Ай-пряник” займаються виготовленням та розписом імбирного печива. До фестивалю вони готувались протягом двох тижнів і підготували багато печива спеціально до свят.
Воно довготривалого зберігання, до півроку таке печиво зберігається. Маємо можливість трохи раніше почати, але два тижня, не спавши, без вихідних готували це все, – розповідають майстрині.
Ціни на виготовлене і розписане вручну печиво починаються від 10 гривень. Відносно дорогими є спеціальні тематичні набори – 140 гривень.
Костянтин Лебідь з Хмільника представляє Lebid ceramics і займається виготовленням прикрас та посуду з кераміки і скла.
– Взагалі на виготовлення однієї речі йде приблизно три дні. Але багато чого залежить від рівня складності. Спочатку робиться ліпка, просушка та випікання самого виробу. Потім ми глазуруємо і випікаємо вже другий раз. З глазуррю це температура десь 1050 градусів, а зі склом – 900 градусів, – пояснює Костянтин.
Також він розповів, що постійно намагається робити щось нове, щоб не повторюватись. Спеціально для фестивалю виготовив квадратні тарілки та фігурки собак.
Ціни – від 150 до 900 гривень.
Валентин Колонтай приїхав зі Львову. Він представляє майстерню Forzats, яка робить блокноти та альбоми, виготовлені за середньовічними технологіями.
Все роблю власними руками. Я купую стопку паперу, нарізаю або нариваю, потім зшиваю. Далі роблю палітурку, тиснення, інкрустацію, фурнітуру, застібки, – розповідає Валентин.
Часу на виготовлення одного блокноту потрібно від 1 до 5 днів, залежно від розмірів та рівня складності.
Ціни – від 300 до 2500 гривень. Якщо замовляти якусь річ, то все обмежується тільки фантазією замовника.
Окрім них на фестивалі ще десятки цікавих людей та набагато більше виробів. Трьох днів ледь вистачить, щоб з усіма перезнайомитись.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.