Протягом майже двох місяців десять вінницьких медійників, блогерів та студентів зображали своє бачення патріотизму за допомогою полотна та масляних фарб.
Проект “Патріотизм очима журналістів” у Вінниці відбувся вже вдруге. Перед 10-ма учасниками було завдання зобразити підсумки року, що минає, створивши патріотичний сюжет. До речі, цього разу взяти пензлі до рук наважились лише жінки.
Відкриття виставки відбулося сьогодні, 11 грудня, у Вінницькому обласному художньому музеї.
Серед робіт можна побачити вінницьку набережну, полум’яного фенікса, Ластівчине гніздо, українок та символи любові, які відрізняються у кожної художниці.
- Перевтілення майстринь пера та мікрофона у майстринь пензля і фарб, вважаю, пройшло вдало, – прокоментувала голова правління ГО “СПІНОЗА” Наталія Журбенко. – Кожна побачила 2017-й рік по-своєму і картини вийшли жіночні, ніжні, грайливі, мрійливі, загадкові. Усі десять картин чудові та, незважаючи на те, що більшість вперше взяли у руки пензель, креатив журналістів – у кожному мазку на полотні.
Як розповіли Vежі авторки картин, багато хто спершу збирався малювати зовсім інші картини, але у процесі роботи сюжет змінився.
Радник голови Вінницької ОДА Олена Бучацька своєю картиною хотіла передати доброту і любов усім, а також надихати на позитивне.
- Спершу я хотіла зобразити мапу України і над нею янгола, який би обороняв, адже зараз в країні така ситуація і дуже боляче за хлопців на Сході і боляче за нашу державу. Але це була лише картинка у моїй уяві і малювати я так не вміла. Я прийшла до дівчат і пояснила, що уявляла, а вони мені дали теку зі своїми картинами, щоб підібрати янгола.
- Коли я її переглядала, побачила дещо іншу картинку – просто дівчинка у шапочці, без крил. Але у цій дитині я побачила те янголятко, яке має оберігати і вже коли почала малювати, то вийшла така дитина, яка тримає любов. Мені здається, що це та любов, яка окрилює, а якщо у нас буде любов, доброта, порузуміння між собою, то не буде війни, чвар, сварок і буде все добре, як в нашій країні, так і між нами.
До художньо-патріотичного проекту долучилася також речниця патрульної поліції Вінниці Тетяна Фіщук. Свою картину вона готова просто подарувати.
- Можна сказати, що я до висвітлення цієї теми підійшла трохи банально, тому що на першому плані у мене молода дівчина, типова українка, але вона не посміхається і дещо сумна. Можливо, вона сумна тому, що кожного дня чекає на когось, в країні зараз неспокійні часи і вона просто не може бути веселою та щасливою. Це таке уособлення кожної української жінки, матері, дружини. Дівчина в очікувані все ж таки кращих часів. Насправді, я готова подарувати свою роботу, хоча це швидше не картина, а просто малюнок.
Ще однією картиною, яка збирала навколо себе глядачів, стала робота кореспондентки “Укрінформу” Антоніни Мніх з назвою “У світле майбутнє”, яку пристуні жартома перейменували у “Євро-Солоху”.
- Коли говорити про тему патріотизму та закінчення року, то я думала, а що ж такого доброго сталося? Ну, Європа, ну, безвіз… І я уявляю подальшу євроінтеграцію саме так – нам допоможуть магічні сили і зовнішні запаси, шлях у нас тернистий, але ми на ексклюзивному виді транспорту туди рухаємося. Мені проект цікавий тим, що я ніколи в житті не ризикнула б щось намалювати і показати людям, а виявляється у нас всіх маса прихованих талантів.
Студентка ДонНУ Анастасія Костишина зізнається, що чималою частиною її картини та важливою складовою є текст, адже вона найкраще вміє саме писати, а не малювати. До речі, за скільки вона готова її продати – дівчина ще не знає.
- Я відвідала вісім занять, щоб намалювати цю картину. Мені просто дали трафарет, щоб я нормально обвела силуети. Наприкінці роботи у мене виник такий текст у голові – це думки зображених на полотні людей. Я сказала організатору, що можу написати текст без політичного підтексту, а вона розсміялася і сказала, що мені за це можна дати медаль. Я почала писати тези, але мені вони здалися фальшивими, а коли я просто йшла по вулиці, то до мене просто “прийшов” цей текст, який я швидко записала. Все ж патріотизм – він у дрібницях: коханні, сім’ї…
Відвідати виставку художніх робіт вінницьких журналісток ще можна до 17 грудня на другому поверсі художнього музею, до того ж – безкоштовно.
Проект “Патріотизм очима журналістів – 2” організували у ГО “СПІНОЗА”, за підтримки Департаменту молодіжної та соціальної політики Вінницької ОДА. Партнерами проекту стали художня студія “Акварель” і Вінницький обласний художній музей.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.