Музика, лазери, спалахи світла та навіть бар на першому поверсі – це все не про нічний клуб чи дискотеку, а про новий фізіотерапевтичний корпус у Вінницькому військово-медичному центрі, який відкрили сьогодні, 30 листопада.
Вже традиційно відкривати подібні об’єкти приїхала численна делегація чиновників різних рівнів: від заступника міністра оборони п. Руснака, до кількох народних депутатів, голови ОДА та представників влади рангом трохи нижче. Усі вони – ще й в супроводі десятка журналістів – не без зусиль намагалися протиснутися затісними, як для такого гурту, коридорами нового корпусу клініки.
Перший етап реконструкції корпусу обійшовся державному та обласному бюджету в суму понад 9 мільйонів гривень – окрім того коштами допомагали також благодійники. За ці гроші вдалося облаштувати 86 ліжкомісць для військових, котрі потребують медичної допомоги. Передусім йдеться про тих бійців, які лікуються після поранень: саме для таких пацієнтів тут облаштовані терапевтичні кабінети, де проводять інколи досить специфічні процедури.
- Зверніть увагу: це кабінет, де ми здійснюємо грязетерапію, – говорить чоловік у білому халаті, котрий і проводить екскурсію.
Присутнім показують металевий «посуд», де лікувальна грязь практично вариться: на наших очах вона починає закипати. Звідси її заливають у відро, везуть на візочку до пацієнта, якого потім намащують такою грязюкою та обмотують спеціальними серветками. Коли процедура завершується – пацієнт іде в душ, а серветки перуть у спеціальних, практично промислових американських пральних машинах. За схожим алгоритмом бійців також будуть лікувати і парафіном – це називається «тепло терапія».
Лікування таким «брудом» – це, мабуть, один з найбільш традиційних способів, який тут застосовують. Вже в сусідньому кабінеті – кімната для гідро лазерної терапії: спеціальний душ, де на пацієнта ллється не лише вода, але й працює лазер, котрий «бомбардує» тіло людини негативно та позитивно зарядженими часточками.
На цьому дива не завершуються: нас ведуть у кімнату, де здійснюється… квантова терапія! Ідеться внутрішньовенно-лазерну терапію: тут в буквальному сенсі очищають кров лазером та лікують серцево-судинні захворювання.
Після такого ми вже не дивуємося словосполученням типу «кріотерапія», «магнітотерапія», «стресотерапія», «озонотерапія», «естетотерапія» і навіть «гідро бальна терапія» і «пресо баротерапія». Остання процедура, до речі, користується найбільшою популярністю у поранених: під час неї на пацієнта вдягають спеціальний жилет, який стискає судини людини, змушуючи кров потрапляти туди, куди вона раніше не могла дістатися (якщо ми все правильно зрозуміли). Кажуть, після цього стає значно легше.
Після таких «словотерапій», наявність на першому поверсі клінічного корпусу безкоштовного фіто-бару сприймається як щось абсолютно звичайне та природнє. Принагідно медики розповідають: в новому закладі облаштували навіть палати для членів родини бійців, котрі проходять реабілітацію. Це двокімнатні, справжні готельні номери: з телевізором-холодильником та великим двоспальним ліжком. Вартість перебування в таких «палатах» коливається від 450 до 850 гривень за добу в залежності від того, скільки людей тут перебуватиме.
Зрештою, нас підводять до головної родзинки нового фізіотерапевтичного комплексу: соляної кімнати. Саме тут проводиться відразу кілька терапій: спелео, хромо, фоно та навіть естетотерапія. Простіше кажучи – це майже справжня соляна печера під дахом: з відповідним освітленням, музикою та головне – грандіозними брилами солі.
Усю її раніше везли з Криму, а тепер – із Солотвино, що на Закарпатті. Тут справді відчуваєш себе ніби в печері, а навіть кілька хвилин перебування справляє враження, ніби побував десь на курорті – реально стає легше дихати.
- Це незамінне місце для всіх, хто страждає алергією, а для дітей – просто кращого не буває, – запевняє лікар. Бійці після війни тут можуть просто відпочити, вмостившись на зручних дерев’яних кріслах, на котрих можна практично лежати.
Після оглядин майже всіх палат та приміщень, посадовці перейшли до не менш традиційних заяв: окрім обнадійливої новини про наміри придбати понад півсотні квартир у Вінниці для військовослужбовців вже до кінця цього року, заступник міністра повідомив ще одну важливу інформацію. Розширення потужностей Військово-медичного центру не зупиниться на відкритті щойно збудованого фізіотерапевтичного корпусу: вже зараз розроблений проект та невдовзі розпочнеться спорудження нового операційного корпусу лікарні в чотири поверхи: він зможе прийняти 120 пацієнтів одночасно та коштуватиме близько 80 мільйонів гривень.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.