13 грантів для нового життя: у Вінниці презентували перші результати програми підтримки переселенців

14:45
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні у Вінниці презентували проміжні результати впровадження «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», який передбачає навчання та фінансову підтримку вимушених переселенців, котрі відкривають бізнес на мирній території.

Проект із жовтня 2016 року впроваджується Українським Жіночим Фондом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

 

У Вінницькій області представляє проект Вінницька ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ». Окрім Вінницької, проект запроваджується також у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Херсонській та Житомирській областях.

Сьогодні ж у Вінниці відбувся регіональний форум у готелі «Франція» за участю організаторів, кураторів, учасників проекту та компаній, що його підтримують.

Наталія Карбовська, директорка проекту, зауважила, що попри те, що розпочинали втілювати проекту у п’ятьох областях, наразі він реалізується вже у 8-ми регіонах країни. Загалом видано понад 35 грантів, понад 400 людей здобули бізнес-навички.

  • Було два типи проектів: великий бізнес, що розвивається та надає нові робочі місця для людей, постраждалих від конфлікту – таким гранти надавалися до 300 тисяч гривень. Гранти менші – людям, які самозайняті і розпочинають власну справу: це сфера послуг, виробництво тощо.

Світлана Дубина, організаторка проекту у Вінниці та представниця голова правління ГО «Інформаційний центр «Вісь» розповіла, що проектом зокрема передбачається аналіз бізнес-планів, менторство, спеціалізовані тренінги, консалтинг тощо.

  • За це рік ми вже маємо досягнення: навчальну програму з розвитку бізнес-навичок у рамках проекту успішно завершили 85 осіб, зокрема ВПО – 75 чоловік, учасників АТО – 5 осіб, людей з інвалідністю – 29 осіб. Усі вони віком від 18 до 60+ років – було дещо важко, але всі один одного підтримували, – запевнила Світлана Дубина.

Наразі у рамках проекту вже надано 13 грантів, створено 67 робочих місць. Окрім цього, на зустрічі власними успіхами поділились й самі грантери (гранти надавалися розміром до 38 тисяч гривень кожен).

  

Зокрема зазначали, що завдяки проекту отримали обладнання для відкриття або ж підтримки власного бізнесу. Один із таких грантерів – Тимофій Бабич, переселенець.

  • Спочатку я переїхав до села і там надавав послуги з манікюру, педикюру та перукарські послуги, а згодом – вдалося відкрити невеличку перукарню. Врешті вирішив, що потрібно кудись рухатися – переїхав до Вінниці. Бо міркував так: у селі я такий один, а у великому місті є велика конкуренція. До того ж тут я зможу знайти персонал для свого бізнесу. Я формував свою команду навіть працюючи у гіпермаркеті, робив собі клієнтську базу. Потім дізнався про проект для постраждалих від конфлікту, взяв у ньому участь і отримав необхідне для перукарні обладнання.

 

Також організатори проекту повідомили, що наразі триває набір на новий безкоштовний тренінговий курс (протягом 2017-2018 років) з розвитку бізнес-навичок для ВПО, демобілізованих учасників АТО та членів їхніх родин, котрі планують розпочати власний бізнес на території Вінницької області. Учасники тренінгу згодом зможуть взяти участь у конкурсах міні-грантів. Для подачі заявки потрібно заповнити відповідну анкету ТУТ.

Фото Миколи Геркалюка