Протягом літа та вересня мешканці Вінниці подали на розгляд міської ради майже сотню ідей соціальних проектів, що претендують на фінансування з міського бюджету.
Про це сьогодні, 30 вересня, повідомив перший заступник міського голови Владислав Скальський під час брифінгу для ЗМІ.
Більшість пропозицій – це “великі” проекти, котрі передбачають фінансування від 200 тисяч до 1 мільйону гривень: таких подано 53. Решта 44 – це “малі проекти” з рівнем фінансування до 200 тисяч гривень. Відтак міська рада попереднього запланувала 85% із загального бюджету в 6,5 млн. направити на великі проекти і 15% – на малі. Після експертизи позитивну оцінку отримала більша частина з надісланих пропозицій: 59 проектів. Решта пропозицій не відповідали вимогам Програми, передбачали значно більше фінансування, ніж передбачено “Бюджетом громадських ініціатив”, або ж просто суперечили діючому законодавству.
Переважна більшість пропозицій стосується покращення інфраструктури у вінницьких школах та дитсадках, зазначив Скальський. Передусім ідеться про реконструкцію шкільних спортзалів та майданчиків, встановлення системи відеонагляду, реконструкції харчоблоків, встановлення енергозберігаючих вікон та дверей. Ще 15 проектів стосуються благоустрою міста, 6 – сфери культури, і лише 2 – галузі інтернет-технологій. Окремо заступник міського голови відзначив проект, що передбачає створення у Вінниці ще однієї станції для заряджання акумуляторів електромобілів. “Однак я, звісно, нікого ні до чого не агітую”, – зазначив Скальський у контексті проведення голосування за подані проекти. Голосування за проекти розпочнеться вже 1 жовтня.
Як і минулого року, підтримати кращі пропозиції містяни зможуть як на сайті міської ради, так і в офлайн-режимі: проголосувати можна буде спеціальними анкетами в усіх “прозорих офісах” Вінниці. Для тих мешканців, хто надає перевагу Мережі, голосування буде ще простішим: потрібно зареєструватися або авторизуватися на сайті ВМР у персональному кабінеті, обрати кращий проект та віддати за нього свій голос. Кожен мешканець зможе проголосувати лише один раз за один малий та один великий проект.
Право на участь в голосуванні матимуть лише ті, хто мешкає у Вінниці та/або сплачує податки до місцевого бюджету. Відповідно, під час офлайн-голосування потрібно буде продемонструвати документ, котрий посвідчує факт проживання у Вінниці або ж сплати податків у міську казну. Так само відповідні реквізити потрібно буде надати і при онлайн-голосуванні.
Окрім того, віддати свій голос за кращі проекти зможуть також люди, які мають певні фізичні вади: у “прозорі офіси” вони зможуть прийти з рідними або близькими людьми, котрі зможуть допомогти їм проголосувати: довірителі також повинні мати з собою відповідні документи, що посвідчують особу.
Окремо на брифінгу звернули увагу на захист комп’ютерної системи, яка обслуговує процес голосування. Владислав Скальський зазначив, що всі паролі користувачів повинні бути максимально складними: виключно латинськими літерами, з додаванням цифр, з верхніми та нижніми реєстрами символів. Як пояснив чиновник, це потрібно для того, аби убезпечитися від “накрутки” голосів та інших спроб несанкціонованого втручання у систему, котрі нібито мали місце минулого року.
“Для того, аби цьогоріч було менше питань щодо самого механізму голосування, ми вже зараз дороблюємо два відеоролики з детальними та простими інструкціями для всіх вінничан. Сподіваємося вже у понеділок (3-го жовтня – ред.) їх оприлюднити”, – пообіцяв Скальський.
“Бюджет громадських ініціатив – це інструмент прямої демократії, який дозволяє громадянам безпосередньо впливати на розподіл бюджетних коштів, тож ми сподіваємося, що і цього року активність вінничан у голосуванні буде високою”, – підсумовуючи, висловив сподівання заступник мера.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.