Публікації за датами

  • 17 Листопада/ 21:49
    Головне на Vежі

    Публікація17.11.1721:49

    Автор:Валерія Жовтун

    Сферичний театр і «бетонний» парк: нові локації «промислового» Тяжилова-2018. ФОТО

Благоустрій парку «Інтеграл» та відродження літнього театру – два цьогорічних проекти-переможці Бюджету громадських ініціатив, які реалізовуватимуть наступного року в мікрорайоні «Тяжилів». Проекти отримали підтримку від вінничан у 1510 голосів.  

Отже, вже навесні-влітку у Вінниці з’явиться дві нові локації для мешканців Тяжилова на які витратять 1 200 000 гривень.

Vежа поцікавилася в співавторів-кураторів проектів, що конкретно буде зроблено в рамках їх реалізації.

Благоустрій парку «Інтеграл»

Місце реалізації: перехрестя вулиць Чехова та Ватутіна.

Короткий опис: облаштування місць для відпочинку та проведення заходів – столи, лавки, смітники, прокладання тротуарної доріжки, освітлення.

Автор: Ганна Мельник.

Вартість проекту: 1 000 000 гривень (попередньо було 860 тисяч гривень).

За проект проголосувало 755 вінничан.

Уже безпосередньо на місці, в парку, де і реалізовуватимуть проект журналіст та фотограф Vежі зустрічаються з співавтором-кураторм проекту і депутатом міськради  Романом Андронійчуком.

Поки чекали на зустріч помітили, як вигулювали собаку, тому і поцікавилися, зокрема, чи не будуть у проекті передбачені місця для вигулу тварин.

  • У нашому проекті не передбачено. Але сподіваюся, що це лише перший його етап. Зважаючи на великі розміри парку (понад шість гектарів), хотілося, щоб були друга і навіть третя черги з його благоустрою. Звісно, якщо люди підтримають та проголосують.

Для такої великої території, за словами пана Андронійчука, сума в один мільйон на облаштування парку буде майже непомітною.

До речі, спочатку сума на проект була заявлена у 860 тисяч гривень.

  • Ми по необізнаності включили в проект місця для відкритих вогнищ під смаження шашликів. Але згодом дізналися, що це заборонено правилами безпеки. Тому нам довелося замінити попередню ідею на бетонні бесідки закритого типу. Тому змінився і кошторис проекту.

Попередньо, у проекті буде чотири бетонні столи, за кожен із яких може вміститися 10-15 осіб і одна така велика альтанка (розрахована близько на 20 осіб).

Візуалізація бетонних столів та лавочок

Окрім зони «пасивного» відпочинку в проекті передбачено місце і для активного – комплекс для занять воркаутом.

Крім того, облаштують велику тротуарну доріжку, де обабіч неї – десяток лавочок (можливо навіть з USB-портами) та LED-ліхтарів.

  • Парк прогулянковий, тому ми і починаємо з доріжок, потім беремося за облаштування зони для занять спортом і на завершення переходимо до благоустрою зони для «вихідних посиденьок».
Візуалізація тротуарної доріжки

Наразі в парку є лише мережа болотяних троп.

Раніше парк разом із стадіоном належали Вінницькому ламповому заводу. Під час написання проекту куратори та автори довго досліджували, хто ж наразі володіє територією. Як з’ясувалося – міська влада.

Відзначимо, що у парку місцеві жителі у весняно-літній сезон постійно влаштовують пікніки. Про що свідчать залишки згарищ. Але люди за собою здебільшого прибирають: територія виглядає охайно з мінімальною кількістю сміття.

Відродження літнього театру

 

Місце реалізації: в дворі будинків вулиць Ватутіна 34, 36, 44 та Москаленка, 40.
Короткий опис: відновлення роботи літнього театру, де будуть проходити спектаклі, концерти, майстер-класи, виставки, презентації, фестивалі та літературні читання.

Автор: Ірина Пізняк

Вартість проекту: 200 тисяч гривень.

За проект проголосувало 755 вінничан.

Куратор проекту, один із авторів, депутат міської ради Володимир Онофрійчук розповів, що окрім влаштовування концертів та майстер-класів тут показуватимуть і кіно.

Наразі літній театр виглядає ось так:

Руїни колишньої сцени театру та шість лавочок. За інформацією депутата, тодішній літній театр був збудований на початку 80-х років Вінницьким інструментальним заводом.

  • У 80-90-х роках на вихідних, особливо під час канікул там влаштовували різноманітні виступи. Пам’ятаю, як я там сидів і в захопленні дивився концерти. І надзвичайно приємно, що там виступали саме діти та молодь з Тяжилова, а ще ляльковий театр, – згадує Володимир Онофрійчук.

Загалом 200 тисячним кошторисом на відбудову літнього театру передбачені:

  • реставрація фундаменту сцени – 30 тисяч гривень;
  • зведення накриття та сцени – 90 тисяч гривень;
  • лавочки – 50 тисяч гривень;
  • смітники – 10 тисяч гривень;
  • проектна документація – 10 тисяч гривень;
  • підключення до електромережі – 10 тисяч гривень.

Варіанти візуалізації проекту літнього театру виглядають так:

  • Ідея в тому, що сцена має бути напівсверичної форми, зовні зеленого кольору, а в середині – білого, – каже куратор проекту. – А навпроти сцени встановимо 15-20 лавочок.

Фото Андрія Завертаного, а також надані Володимиром Онофрійчуком та з Фейсбук-сторінки Романа Андронійчука 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Валерія Жовтун
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть
Ctrl+Enter

Дякуємо!

Тепер редактори знають.