«Izhoracia»: у Вінниці вперше відбудеться виставка робіт художника Ігоря Шурова

15:19
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

30 картин різних років, а також оригінальні пастельні ілюстрації з нової книги Ігоря Шурова «Слоуни. Хроніки одного нелюдського роду з коментарями та ілюстраціями» вже незабаром «оселяться» в одній із вінницьких галерей. 

Через декілька днів після концерту талановитих дітей Дмитра та Ольги Шурових, батько також продемонструє вінничанам свій талант. Якщо молодше покоління надає перевагу музиці, то батько живопису та поезії. Виставка робіт Ігоря Шурова «Izhoracia» триватиме з 7 по 21 листопада в галереї «ХХІ», офіційне відкриття відбудеться о 17.30. Це перша виставка Ігоря Шурова у Вінниці.

В експозиції буде представлено 30 картин різних років, а також оригінальні ілюстрації в жанрі пастель з нової книги Ігоря Шурова «Слоуни. Хроніки одного нелюдського роду з коментарями та ілюстраціями», прем’єра якої відбулася на Книжковому Арсеналі цього року.


Назва книги також має свою історію. Одного разу під час інтерв’ю Ігор Шуров, цитуючи поета Горація, сказав: «Якось я прочитав із Горація…». Його здивувала благозвучність останніх двох слів, і перед тим, як продовжити думку, він зазначив: «Яке гарне слово вийшло – «ізгорація» якась». Так з’явилося нове слово, яке згодом стало позначати «позажанровий» жанр усієї творчості Ігоря Шурова, включаючи живопис».

Митець розповів Vежі, що всі роботи об’єднують фарби і його найкращі друзі Пауль Клее, Хуан Міро та Жан Дебюффе, а пише картини він завжди під музику.

  • Це різна музика: від Баха до «Піснярів». Саме вона і характеризує мої роботи, – говорить Шуров.

Незважаючи на те, що багато художників зараз об’єднуються у творчі тандеми та створюють спільні проекти, Ігор Шуров не є прихильником таких симбіозів.

  • Я багато років пропрацював у газетах та на телебаченні, де ти не відповідаєш за кінцевий результат і це жахливо. Тому я давно не люблю колективну творчість. Краще один на один із полотном, – додає художник.

Роботи Шурова знаходяться в приватних колекціях України, Ізраїлю, Німеччини, Великобританії, США. Жанр, в якому працює, Ігор жартома називає «позажанром», підкреслюючи самобутність своєї творчої стилістики. По духу йому близьке наївне мистецтво і дике мистецтво. Друзі Шурова називають його художні роботи «антидепресантами», цілком серйозно запевняючи, що картини Ігоря не тільки приносять задоволення і радість, а й позитивно впливають на здоров’я.

Ігор Шуров народився 30 вересня 1958 року в Харкові (Україна). Батько – офіцер, мама – медсестра. Закінчив Вінницький педагогічний університет (філологічний факультет). Працював учителем у школі. Викладав в медичному університеті. Багато сил та енергії Ігор віддав журналістській роботі. Він став засновником і головним редактором кількох Вінницьких газет і телекомпаній. Працював сценаристом і редактором телеканалу «1 + 1» (Київ). Був головним редактором української версії телепроектів: «Who Wants to Be a Millionaire?», «Brainiest Kid»,«Fort Boyard». За сценаріями Шурова знято три художні фільми. Він автор чотирьох книг (вірші і проза).
Останні десять років активно займається графікою і живописом. Брав участь у багатьох колективних виставках, в тому числі «Гоголь-фест» (Київ), в «Галереї на Пітерській» (Київ), у виставці на двох з українським художником Віктором Рибачуком в Музеї-галереї Івана Кавалерідзе (Київ). Персональні виставки: «Ритуал» в Київському Арт-центрі «6 Level» (Київ), «Слоуни» в галереї «Vozdvizhenka Arts House» (Київ).

Фото з офіційної сторінки Ігоря Шурова у фб