Behance Portfolio Review — одна з найвідоміших світових творчих тусівок, де кожен фахівець – дизайнер, IT-шник або медійник – може поділитися своїми роботами, створити новий проект та навіть отримати роботу. Ми дізналися, що очікувати креативним вінничанам на цьогорічній конференції у Вінниці.
28 жовтня з 16.00 до 21.00 в креативному просторі «Артинов» вже вчетверте відбуватиметься Behance Portfolio Review. Як розповів Vежі один із організаторів події Євген Гутнік, перший Behance Portfolio Review у Вінниці був звичайною колегіальною meetup-зустрічю, із якої зазвичай і починаються всі івенти.
- Того дня разом із друзями ми зібралися в затишному антикафе, аби погортати портфоліо один одного та просто поспілкуватися у неформальній атмосфері. Із стандартного формату Behance: Tips and No Tricks захід переріс у формат повноцінної конференції: із запрошеними спікерами, пізнавальними лекціями, корисними та цікавими воркшопами, неймовірно яскравою аудиторією і просто теплою ламповою атмосферою. І ось в такому великому форматі вінницький захід відбуватиметься вже вчетверте, – розповідає Євген.
Що таке Behance Portfolio Review у Вінниці?
Для учасників конференції – це можливість познайомитись із представниками вітчизняної школи дизайну. Це зустрічі з лідерами індустрії, які можуть поділитися з аудиторією власним досвідом. Це професійне середовище, спілкування із колегами та однодумцями. Це допитливі учасники, які прагнуть більше знань та хочуть бути в тренді. Це цікаві воркшопи і унікальні портфоліо.
Організатори, а точніше волонтери Behance Reviews Vinnytsia – це різнобарвна команда творчих людей, які працюють у різних напрямках мистецтва: ІТ-галузі, дизайні та журналістиці довгі роки. Команда не є ані комерційною, ані грантової організацією, тому проведення конференції та її фінансування відувається силами івент-парнерів, а також за власний рахунок команди.
Що дає відвідувачам участь у конференції?
Behance Portfolio Review – це не лише творча тусовка, лекції та тренінги. Кожен учасник може завести цікаві знайомства з однодумцями саме по його професійних інтересах чи творчому напрямку. В перспективі такі зв’язки можуть вилитися у співпрацю над спільним проектом. Врешті-решт – це можливість гарно та плідно провести свій час.
- Кожен учасник має можливість принести на конференцію порфтоліо із власними доробками та продемонструвати талант і кваліфікацію. А для студії, що планує «взяти під крило» нового фахівця – це можливість придивитися до місцевих талантів у неформальній атмосфері. Завдяки спілкуванню люди під час конференції змогли підшукати собі спеціаліста на проект – якщо не на вакантну позицію, то хоча б на фрілансовій основі. І ми особисто знаємо учасників івенту, які після демонстрації проектів на рев’ю знайшли нову роботу. Інші – організували власну дизайн-студію. А ще одні – згуртовані над розробкою настільної гри, яка вийде у світ найближчим часом, – розповідають організатори.
Хто цього року буде лекторами?
Євген Гутнік розповідає, що лектори Behance – це неймовірні люди, які живуть силою ідей. – Їхні виступи – це не просто доповідь по темі, вони діляться з аудиторією тими думками, що надихають їх кожного дня. І наша команда волонтерів вірить в те, що отримані знання так само надихнуть і учасників конференції, – додає організатор.
Цього разу участь у конференції беруть 5 лекторів. Хто ж вони?
Графічна дизайнерка та власниця студії реклами “Colorit Studio” Катерина Барбалат розповість про алгоритми ціноутворення в дизайні та творчих послугах. Дизайн не варто розглядати лише як мистецтво чи фінальний продукт. Це складний бізнес з усіма його фінансовими потоками, дедлайнами, рентабельністю, бізнес-процесами тощо. Тож Катя допоможе слухачам розібратися що до чого.
Дизайнер та художник видавництва “Нова Книга” Денис Волощук розповість про наукову ілюстрацію. Ви дізнаєтесь, як малюється наукова ілюстрація та як працює візуальне оформлення різних наукових процесів; як створити такий матеріал, щоб він запам’ятався на довгі роки.
Ілюстраторка Валентина Бездушна у своїй лекції розкриє нюанси роботи художника у стоковій індустрії. Поділиться саме тим досвідом, який допоможе початківцям у підготовці успішного портфоліо та вдалого старту у цій сфері. Розповість про те, як поєднати творчість, соціальне життя та бізнес. Загалом, Валентина розкаже про переваги та підводне каміння, які можуть трапитися під час роботи у цій сфері.
Концепт-художниця та ілюстраторка в ігровій компанії “Playtika”, активна учасниця комікс-конвенцій “Kyiv Comic Con” і “Moscow Comic Convention” запрошена із Києва гостя Світлана Зозуля розповість про те, як створити привабливого і незабутнього персонажа. Як не загубитися у відібраних референсах, власних задумах та структурі проектів. Поділиться із слухачами декількома секретами, які допоможуть прискорити техніку цифрового живопису.
Заключна лекція теоретичної частини буде на тему «Сучасна технологія шрифтів», яку проведе дизайнер-шрифтовик Микола Ковальчук. Микола – дизайнер текстів, книжок, написів та літер, експерт із роботи у програмі Adobe InDesign, знавець технології, естетики та семіотики шрифтів, викладач Могилянської школи журналістики та школи дизайну і програмування Projector (Київ). Він розкаже слухачам як влаштовані сучасні цифрові шрифти. Як інновації в медіа, програмах та пристроях впливають на проектування і використання шрифтів. Чим відрізняється робота зі шрифтами для різних носіїв?
- Микола дуже любить інтерактивний формат лекцій, тож під час лекції ви отримаєте відповідь на будь-які інші питання щодо шрифтів та дизайну тексту, – інтригує Євген Гутнік.
Чим відрізнятиметься цей Behance Portfolio Review від минулих?
Звичайно, кожного року організатори намагаються урізноманітнити програму та зробити її цікавою як для тих, хто щороку відвідує конференцію, так і зацікавити новачків. Кожного року подію відвідує більше сотні людей.
- Варто зазначити, що цьогорічна конференція буде проходити цілих два дні. В перший день ми плануємо виступи лекторів, роботу в групах та огляд проектів. На другий день від теорії та надихаючих промов ми перейдемо до практики. Микола Ковальчук буде проводити воркшоп по темі “Хороші шрифти, де їх шукати і як поєднувати”. Під час воркшопу він детально розповість про технологію та приховані можливості шрифтів, їхню формально-історичну класифікацію, а також про ефективні стратегії вибору та поєднання шрифтів відповідно до завдань проекту. Крім того, учасники дізнаються про основні способи ліцензування (тобто отримання прав на використання) шрифтів та будуть на практиці шукати, обирати, поєднувати, перевіряти й отримувати ліцензії на шрифти для проектів різної стилістики, – говорить Євген.
Успішний досвід Behance Portfolio Review у Вінниці

Вінницька дизайнерська спільнота за період проведення конференції вже має колаборації та творчі злети. Організатор розповідає, що перша переможниця і перша стипендіантка програми Adobe вже другий рік поспіль живе та працює у Польщі.
- Її проекти вирізняються саме тою лаконічністю та стилем, що нині є трендовими і які притаманні європейським дизайнерам, котрі десятиліттями диктують свої смаки всьому світові, – говорить Євген.
Та це ще не все – минулорічний куратор та знавець графічного дизайну влітку увійшов в трійку переможців престижного конкурсу кіноафіш Cinema Poster Awards. Ще один переможець та володар медалі Behance Appreciation Award працював разом із командою над розробкою настільної іграшки на екологічну тематику.
- І це тільки ті, кого я знаю особисто. А є ще вінницькі фрілансери, які задіяні аутсорсно у кіноіндустрії, спільно розробляють мобільні додатки або ж чаклують по вечорах над цікавою інді-іграшкою. Думаю, ви ще обов’язково почуєте про їхні успіхи, – додає організатор.
Що отримують переможці Behance Portfolio Review?
Переможці та оцінка якості робіт визначається запрошеними фахівцями. Організатори не називають їх суддями, оскільки хочуть всіляко уникнути офіціозу під час презентацій робіт. – Отже, ваші найкращі проекти ви демонструєте куратору, вони формують свою думку і діляться вже із нами. А ми, в свою чергу, цілком підтримуємо їх рішення нагородити того чи іншого учасника. Простіше простого, – говорять організатори.
Переможці Behance Portfolio Review нагороджуються медаллю Behance Appreciation Award – найвища нагорода у світі дизайну. Всього їх три, а тому перемога дістається найкращим і найпрогресивнішим.
Також серед тих учасників, хто приймав участь у презентації власних робіт, розігрується річна підписка на повний пакет графічного софту від Adobe Creative Cloud. Окрім цього для всіх учасників організатори готують сюрпризи від партнерів.
Участь у конференції коштує 80 гривень. У вартість входять кава-брейки та різні смаколики.
Фото надані командою Behance Reviews Vinnytsia
Дякуємо!
Тепер редактори знають.