Ювілейний Міжнародний фестиваль театрів ляльок «Подільська лялька» дивуватиме вінничан та гостей міста виставами різних жанрів – від дитячих казок до серйозних шекспірівських вистав.
З 9-го по 13-те жовтня 17 колективів із різних країн світу та України демонструватимуть гостям фестивалю «Подільська лялька-2017» власну майстерність та позмагаються за звання кращого у різних категоріях. Чим буде особливий Х Міжнародний фестиваль театрів ляльок сьогодні, 5-го жовтня, розповіли його організатори.
Міжнародний фестиваль театрів ляльок був започаткований у 1999 році і на той момент був третім в Україні.
- На сьогодні це вже потужний фестиваль, один із кращих в Україні і я можу з впевненістю сказати, що театри ляльок як з України, так і з інших країн полюбляють його. Для області це дуже важливий фестиваль, окрім того, що він несе багато позитиву, він ще і багато робить для виховання наших дітей – несе духовність дітям. Також ми маємо можливість переймати досвід та вчитися у інших, – розповіла заступниця начальника управління культури і мистецтв ОДА Валентина Троян.
Цьогоріч із 17 колективів, які приїдуть на фестиваль, буде два музично-драматичні театри, що вперше для подібних фестивалів в Україні. Директор Вінницького обласного академічного театру ляльок Михайло Байдюк розповів, що цей рік був дуже насиченим для театру, адже він представляв лялькову Україну у Литві, на Міжнародному фестивалі у Кишиневі, а також отримав хорошу оцінку на фестивалі у Коломиї.
- На нашому ж фестивалі будуть театри із п‘яти країн. Серед них, Польща, Румунія, Литва, Молдова і Україна. Хотіли брати участь близько 12, але з різних причин у них не вийшло приїхати. Взагалі ми намагалися так відібрати учасників, щоб були представлені всі регіони України, – розповів директор театру.
Фестиваль відбуватиметься на трьох локаціях — у музично-драматичному театрі імені Садовського, ляльковому театрі та палаці мистецтв «Зоря». Щодня глядачі зможуть переглянути 3-4 вистави.
Головний режисер Вінницького обласного академічного театру ляльок Олександр Свіньїн розповів, що щороку вони запрошують на фестиваль давніх друзів-театралів, але також намагаються долучати все нові й нові театри. Так, наприклад, на ювілейний фестиваль приїдуть два колективи з Польщі та один із Румунії, який взагалі готує перформанс. Також «Подільська лялька» один із небагатьох фестивалів ляльок в Україні, які підтримують і запрошують приватні театри.
- Ми підтримуємо нову течію в нашому мистецтві, допомагаємо приватним розвиватися. На сьогодні в нас є колектив із Миколаєва “Істарт”, який вже не вперше є учасником нашого фестивалю і на наших очах виріс у цікавий колектив. Дуже жаль, що два колективи не зможуть приїхати через те, що в Калинівці були вибухи. Вони вибачалися, звичайно, але артисти просто бояться, – розповідає пан Олександр.
Якщо говорити про системи ляльок, то майже всі будуть представлені на фестивалі. Це і ляльки-рукавички, і тростинні, і маріонетки, і ростові ляльки. Жанрове різноманіття також досить широке – моновистави, комедії, трагіфарси та багато інших. За словами організаторів, кожен зможе обрати виставу на свій смак.
Вінницький театр ляльок для фестивалю підготував нову виставу «Рибальчина Русалонька».
- Чому саме ця вистава? По-перше, це першопрочитання – до нашого театру вона ніде не була представлена. Автор цього твору Василь Королів-Старий. Основу його творчості складає збір вірувань українського народу. Він збирав такі цікаві речі про русалок, водяників, про різних духів і оформлював це все в оповідання. Поставив цю виставу наш добрий знайомий , режисер з Харкова Андрій Солоняк. Там ще дуже незвична система ляльок – використовуються плоскосні ляльки. Вистава, звичайно, про кохання русалоньки до козака Іваненка, який потім став рибалкою. Гарна така легенда про кохання, прадавня, вічна та українська, – додав режисер театру.
Цьогорічний фестиваль також співпадає з 80-річчям Вінницького театру ляльок, тому організатори запрошують 13 жовтня о 16.00 до музичного училища Леонтовича на святкування 80-річчя театру.
- Сподіваємося, що скоро він отримає нову будівлю. Прикладаються зусилля, щоб він мав гарний вигляд, щоб був зручний, щоб були гарні умови праці для акторів. Сподіваємося, що наступний фестиваль будемо проводити в новому приміщенні, – сказала Валентина Троян.
Детальна програму організатори обіцяють опублікувати на сайті фестивалю найближчими днями.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.