Війна у «Мирі»: у Вінниці відбудеться національна прем’єра нового фільму про АТО

14:07
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Стрічку українського режисера Валерія Шалиги «Тримай біля серця», яку минулого року знімали у Вінниці, вже наступного тижня можна буде побачити в кінотеатрах. Як відбувалися зйомки розповіли сьогодні на прес-конференції.

Військова драма «Тримай біля серця» виходить у прокат дванадцятого жовтня. Вінничани перші, хто побачать стрічку в оновленому кінотеатрі «Мир».
Сьогодні, 4-го жовтня, режисер фільму Валерій Шалига, оператор Василь Медяний, вінницькі актори Лідія Бєльозьорова та Максим Какарькін, заступниця міського голови Галина Якубович та директор департаменту культури Максим Філанчук зібралися на прес-конференцію, щоб розповісти більше про сам фільм, процес зйомок і підтримку кінематографу.

Фільм про бійця АТО, який знімали у Вінниці, виходить у кінопрокат

Про актуальність даної стрічки відразу заявив Максим Філанчук, назвавши «Тримай біля серця» яскравим, вагомим фільмом, який підкреслює все найболючіше у нашому житті. Галина Якубович також сказала, що ця стрічка буде цікавою для вінничан.

  •  Ті події, які відбуваються сьогодні на сході України, не будуть забуті ніколи і в фільмі відверто показано, як це стосується і окремої сімї, і взагалі України. Так як фільм знятий у Вінниці, то багато хто побачить наше прекрасне місто, знайомі вулиці і будинки. Хоча він і не простий, але «бере за душу і серце». Це наша історія і ми про це маємо не забувати, – підкреслила Галина Якубович.

Режисер Валерій Шалига зізнався, що дуже любить наше місто і воно йому вже як рідне, а також, що тут дуже комфортно знімати.

  • Нам також сприяли у зйомках цьому фільму. Чому саме ця тема? Звичайно, вона болюча та актуальна. Я для себе зі своїми колегами ставив питання: хтось із зброєю воює, хтось волонтерством займається, а що можуть митці зробити в цей час? Наш творчий фронт такими засобами мистецтва вирішив показати ці події та якось допомогти, – зазначив режисер.

Події у фільмі розгортаються у 2014 році. До зйомок було залучено багато київських, вінницьких та житомирських акторів. Певними складнощами, на думку режисера, було те, що знімала не потужна кіностудія, а починаюча. Проте, Валерій Шалига, говорить, що якість нічим не гірша та у неї є світлі перспективи.

  • Все можна робити – було би бажання, трохи грошей і техніки. Цей фільм потрібен не тільки для людей, що в тилу, але й для тих хто на передовій. Вони ще під час зйомок телефонували, просили, щоб коли буде фільм, ми привезли до них на показ, – розповідає режисер.

Контакт із військовими знімальна група тримала через консультантів стрічки, які згодом стали акторами, внесли корективи у сценарій та навіть додали персонажів.

  • Це люди, які воювали, які пройшли весь цей жах. Я можу назвати і Андрія Кішпаля, і Роман Смішного. Коли ми запросили їх в якості консультантів, Андрій Кішпаль спочатку суховато до цього відносився, не хотів особливо говорити, а потім почав розповідати такі історії, яких у нас і в сценарії не було. Ми багато чого потім почали переписувати і додавати зі слів Андрія. А далі  стало питання, щоб він зіграв також одну роль. Але ми його дуже обережно, потихеньку вводили в кадр. Він був настільки органічний і правдивий у тому, що він робить, що він поступово «обріс» роллю і багато речей, про які він розповідав, сам втілив на екрані. Можна сказати, що він повноцінно створив певний образ, – розповідає режисер.

Пан Валерій додав, що  радий знайомству із цими бійцями не лише тому, що вони воїни, але й просто надзвичайно людяні. Також саме Андрій Кішпаль допоміг із реквізитом під час зйомок на Калинівському полігоні, де знімалися бойові сцени.

Оператор «Тримай біля серця» Василь Медяний зазначив, що зйомки тривали 32 дні, але багато часу зайняв саме період монтажу, ефекти та звук.

  • Ми з Валерієм знайомі близько 3-4 років, було величезне бажання створювати гарне українське кіно та виховувати справжніх українських героїв і от за підтримки вінницької міської ради ми почали створювати цей фільм, – додав оператор.

За словами Максима Філанчука, окрім міської ради підтримку надав також і місцевий бізнес.

Поділилися враженнями і вінницькі актори, котрі були присутні на прес-конференції. Зокрема, Лідія Бєлозьорова, яка зіграла у стрічці маму головного героя, зазначила, що на знімальному майданчику панувала приємна атмосфера.

  • Ми були ніби одна сімя на цьому знімальному майданчику. Така тепла і приємна атмосфера, тут ніхто не ділився на «своїх» і «чужих». Мені здавалося, що кияни в нас у Вінниці живуть, – розповідає акторка.

Інший актор — Максим Какарькін також відзначив дружню атмосфера та акцентував увагу на тому, що вінницьким акторам дуже не вистачає таких зйомок.

  • Приємно, що знімається професійне кіно. Це дуже важлива тема, яка всіх чіпляє. Що ми митці можемо зробити, щоб змінити ситуацію в країні? В нас немає зброї в руках, але в нас є інша зброя — камера та акторське слово, – сказав актор, який зіграв й фільмі бійця з позивним Їжак.

Валерій Шалига вже наприкінці прес-конференції зазначив, що основною думкою у фільмі є паралель світів.

  • От в нас зараз йде війна, а виходиш на вулиці і її не відчуваєш, люди радіють, гуляють, а десь неподалік гинуть. Але усвідомлюєш, що це не просто далеко, а це твоя країна і вона воює – в цьому ця паралель. Потрібно, щоб ми памятали, що там хтось стоїть і були вдячні, що можемо ходити спокійно по вулиці, – зазначив режисер.

Він також додав, що наразі не знає, коли стрічку покажуть на передовій, адже потрібні дозволи. Та у вінничан ця можливість буде вже з наступного тижня. Детальніше розклад та час показів буде відомо до кінця цього тижня.

Фото Андрія Завертаного