Сайрус Честнат став для сучасного джазу тим, ким був Оскар Пітерсон для джазу 60-х років. Його творчість відрізняє технічна досконалість і потужний свінг у комбінації з вражаючим ліризмом.
Наступного дня після вечірнього виступу під час VINNYTSIA JAZZFEST музикант зустрінеться зі студентами Вінницького училища культури та мистецтв та всіма охочими.
Окремою подією у рамках вінницького джазового фестивалю стане ексклюзивний майстер-клас, який у понеділок, 25 вересня, об 11.00 у великій залі спеціально для студентів Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича та всіх охочих дасть легендарний Сайрус Честнат (США).
- Майстер-класи світових зірок джазу – це щорічна традиція VINNYTSIA JAZZFEST, – розповідає продюсерка фестивалю, заслужена артистка України Ірина Френкель. – Це особливий і завжди найбільш довгоочікуваний момент для наших молодих музикантів. У неформальній обстановці поспілкуватися зі світовими знаменитостями, з перших уст дізнатися всі секрети їхньої майстерності та важливих кроків до здобуття світової слави – це дорогого варте.
Ірина Френкель також відзначала, що після перемовин Сайрус Честнат погодився зробити виключення для Вінниці та провести майстер-клас і просто поспілкуватися із всіма охочими.
Сайрус Честнат визнаний одним з кращих джазових піаністів сучасного покоління. Серед зірок, з якими йому доводилося виступати й записуватися, – Джеймс Картер, Аніта Бейкер, Джо Ловано, Уінтон Марсаліс, Бетті Картер, Теренс Бленкерд і оперна співачка Кетлін Бэтл. Американський піаніст і композитор зумів об’єднати у своїх імпровізаціях традиції духовної музики госпел, джазового мейнстріму і академічної класики, а також нестримного бі-бопу.
- Мені подобається створювати мелодії, немов розповідати історії, які передають у музиці те, що я бачу, що я відчуваю, що я чую. І якщо виходить поєднати ці почуття із грою, це означає, що я зумів поділитися своїми переживаннями з навколишніми. На перший погляд, це може здатися дуже нескладним завданням. Але якщо ви копаєте глибше, то швидко розумієте, що все не настільки й просто, – говорить про музику джазмен.
Його неповторний стиль почав формуватися вже у ранньому дитинстві, коли батько майбутнього музиканта, органіст баптистської церкви в Балтіморі, вперше познайомив хлопчика з госпелом. Вплив афроамериканської духовної музики виявився настільки сильним, що вже у зрілому віці Честнат зізнавався журналістам Downbeat, що саме госпел визначив його подальший життєвий шлях.
У 7 років юний піаніст вже грав у місцевій церкві. Ще у дитинстві він придбав за 2$, взятих із кишенькових грошей, збірник кращих композицій Телоніуса Монка через те, що сподобалася обкладинка. Так у житті маленького Честната з’явився джаз.
Будучи студентом знаменитого Berklee College of Music, Сайрус Честнат заявив про себе як про неординарного музиканта, одержавши іменні стипендії Юбі Блейка, Оскара Пітерсона і Квінсі Джонса. Після завершення навчання Сайрус Честнат почав активно виступати з вокалістами Джоном Хендріксом і Бетті Картер, трубачами Терренсом Бланшаром та Уінтоном Марсалісом.
Згодом список його сценічних партнерів поповнився десятками імен провідних представників сучасної джазової сцени, серед яких Діззі Гіллеспі, Фредді Коул, Фредді Хаббард, Чік Коріа, Джо Ловано, Рой Харгроув, Кевін Махогані, Джеймс Картер, Стефон Харріс, Вайкліф Гордон, Крісчен Макбрайд, Льюіс Неш та багато-багато інших.
Сайрус Честнат вражав своїми соло у складі кращих біг-бендів і оркестрів США, зокрема, Lincoln Center Jazz Orchestra, Dizzy Gillespie All-Star Big Band, Chicago Symphony Orchestra. На його рахунку півтора десятка сольних альбомів на таких престижних лейблах, як Evidence, Atlantic, Warner Bros., Telarc і Highnote.
Також музикант заявив про себе і як про актора, знявшись у двох фільмах режисера Роберта Олтмена: «Канзас-Сіті» і «Джаз ’34». Джазмен виконав у них роль легенди свінгу – піаніста і бендлідера Бенні Моутена.
Попередня реєстрація не потрібна, всі охочі можуть вільно відвідати майстер-клас.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.