Бізнес вести легко: Вінничина в десятці регіонів зі сприятливим бізнес-кліматом

11:39
Автор: Тетяна Панкратьєва
Become a Patron!

Вінничина посіла 9 місце у рейтингу “Регіональний Doing Business”, в якому взяли участь 24 області та місто Київ. Рейтинг демонструє наскільки сприятливим є діловий клімат в регіоні.

Як повідомляє Офіс ефективного регулювання (BRDO), дослідження проводилося за 5 показниками взаємодії підприємців з місцевими органами влади:

Основними критеріями оцінювання стали «гроші» та «час», що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість «візитів» до органів державної/місцевої влади.

Перше місце в рейтингу зайняла Сумська область, за нею – Львівська та Івано-Франківська області, а Вінничина посіла 9 місце.

Висновками рейтингу зокрема стали:

  • для малого бізнесу витрати є  більшими через брак досвіду та доступу до якісних юридичних послуг;
  • підприємці “за традицією” звертаються до посередників та платять гроші, у той час як адмінпослуга є безкоштовною та доступною навіть в електронному вигляді;
  • підприємці помічають затягування часу надання послуги, коли є технічна можливість зробити це швидше;
  • ставки місцевих податків не знижують, навіть якщо вони не приносять дохід у місцевий бюджет;
  • оформлення земельних ділянок через аукціони стало більш швидким та дешевшим для бізнесу.

Сприятливий діловий клімат виражається у часі та витратах на бюрократичні процедури, потрібних для реєстрації та роботи підприємств. Гальмування процесів видачі дозволів створюють несприятливі умови для інвестицій, а інколи і прямо перетворюються у знак «стоп» для підприємців, вважає голова BRDO Олексій Гончарук. За його словами, вони розробили рекомендації для виправлення, як таких ситуацій, так і низки інших проблем, які були виявлені в ході дослідження.

Сподівання, що регіони дослухаються до рекомендацій та візьмуть до уваги результати рейтингу, висловив віце-президент Спілки українських підприємців (СУП), керуючий партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун. Він вважає, що місцеві органи влади можуть створювати більш комфортні умови для ведення бізнесу і тим самим мотивувати підприємців переїжджати в ці регіони або створювати бізнес в них.

Розробниками методології дослідження стали: Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських Підприємців (СУП), за основу взяли адаптовану методологію Світового банку.  Загалом опитали 100 підприємців.

Також BRDO розробив платформу regulation.gov.ua, яка містить унікальні онлайн інструменти та є майданчиком для ефективної взаємодії влади та бізнесу.