Публікації за датами

  • 09 Вересня/ 17:26

    Vinnytsia

    Публікація09.09.1717:26

    Автор:Дар'я Гоц

    Від середньовіччя до майбутнього: на День міста показали «Вінницю крізь час»

Сьогодні вулиця Соборна перетворилась на своєрідну «машину часу», адже саме тут вінничани та гості міста змогли на власні очі побачити, як жила Вінниця у різні періоди.

Організатори розпочали зі середньовічної локації, де можна було одягнутися у сукні панянок або ж розбійників чи поважних панів. Для гостей Дня міста підготували також безліч “середньовічних” розваг: вчили танцювати, стріляти з лука, фотографували у спеціальних селфі-зонах, а також пригощали приготованою на піску кавою та кулішем від «монахів-капуцинів».

Просто на коліях розвели багаття, на якому у казані готували куліш. Питаємо, чи вистачить на всіх охочих.

  • Ну, не знаю, насправді…. Для куліша треба, щоб щось м’ясне було. Як щось зловимо, то приготуємо ще, – жартує “монах”.

Поряд розмістився невеличкий ярмарок майстрів хенд-мейду, де пропонували різноманітні вироби від меду до прикрас. В окремій огородженій зоні глядачі спостерігали за реконструкцією лицарських боїв.

Із середньовіччя вінничани одразу потрапляють у ХХ сторіччя, де їх зустрічає легендарне авто 1909 року. До речі, автомобіль ще й кіно-зірка, його залучали у зйомках таких фільмів, як «Варіант Марконі», «Щоденник Петлюри», «Замах на Петлюру» та інші. До речі, марка авто “Русо-Балт” і, незважаючи на свій поважний вік, автомобіль й досі на ходу.

Крім того, щоб краще відчути дух двадцятого сторіччя вулицею ходили переодягнені аніматори: фотографи, бутблекери (тобто чистильщики взуття), двірники з мітлами.

Тут же можна було безкоштовно отримати листівку з Вінницькими краєвидами, на яку працівники пошти одразу наклеять марку та ви зможете відправити листівку-привітання у будь-який куточок України. Для цього там розмістили мобільну поштову ретро-скриню.

На Соборній також можна було познайомитися з історією та тематикою різних місцевих музеїв, або ж взяти участь у декількох майстер-класах, як от наприклад офорт.

  • На таких мідних дощечках наносимо тонким шаром спеціальний віск, а голкою “продряпуємо” потрібний малюнок. Далі тримаємо це у кислоті, щоб з’явилось заглиблення, на яке потім нанесемо фарбу. Потім під великим тиском малюнок переноситься на папір. Це відносно стара технологія, яку використовують орієнтовно з XVI сторіччя. Припинили цим займатися масово не так давно, ще нещодавно було безліч ілюстрацій у книжках саме за такою технологією. Найвідоміші офортисти – це Рембрандт, Гойя, Шевченко… – розповідає майстриня.

Сучасність Вінниці показали зменшеними копіями місцевих “новинок”: Атлант з планетами, металевий куб, лавка з Артиновим та інші.

Найбільш зацікавлені у планах розвитку міста могли на спеціальних стендах познайомитись із тим, що нового зробили у місті і що ще чекає на Вінницю.

Організатори проекту «Вінниця крізь час» вирішили також дещо пофантазувати про те, яким місто буде у майбутньому. Від облдержадміністрації центральною вулицею ходили роботи, які залюбки фотографувалися із гостями свята. Свої ж бачення Вінниці у майбутньому показали у малюнках маленькі вінничани.

На цій частині вулиці діти із захопленням спостерігали за робототехнікою та “хімічною лабораторією”, малювали картини.

Насправді здалося, що чітко вираженими були лише зони середньовіччя та ХХ сторіччя, а ось де сьогодення переходить у майбутнє – було не зовсім зрозуміло.

Наприкінці вулиці Соборної втомлені від прогулянки містяни могли скуштувати страви та напої, які пропонували вінницькі заклади харчування.

Якщо ви бажаєте на власні очі побачити панянок у вишуканих сукнях минулих століть або ж, наприклад, роботів – маєте змогу ще до 18-ї години завітати на вулицю Соборну, адже саме до того часу триватиме проект «Вінниця крізь час».

Фото Андрія Завертаного та Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Дар'я Гоц

Дякуємо!

Тепер редактори знають.