Пенсіонерка Марія Жук розпочала садівниче захоплення з вирощування звичайного винограду на присадибній ділянці. Тепер, як повідомляє «Агро-Центр», у її саду плодоносять інжир, хурма, маракуйа і навіть нині популярні ягоди годжі.
Усе, що вирощує пані Марія досить незвично для українського традиційно садка з яблунями та вишнями. Крім того, екзотичний сад дивує не тільки назвами, а й корисністю рослин, яку жінка перевіряє на собі.

Зизифус
Наприклад, зизифус – дерево із маленькими коричневими ягодами, які чимось схожі на українські жолуді. Їх плоди солодкі, мають соковиту м’якоть, містять багато аскорбінової кислоти, що зміцнюю імунітет. А для внормування підвищеного артеріального тиску пані Марія вживає таких 20 сушених ягідок.
Крім того, як стверджує садівниця, всі рослини приживаються, рясно плодоносять і більшість не потребує особливого догляду. Лише гранати і зизифус вона прикопує на зиму.
- Якщо тепла пізня осінь, то довго все родить. Головне, щоб без морозів, – розповідає виданню садівниця. – У хімії нічого не розумію, не користуюся нею зовсім. Усі дерева без хімії родять. Наприклад, інжир – м’який плід і зовсім нетранспортабельний. За добу вже псується. Те, що в супермаркетах продають, вирощене на хімії.
Ще у пані Марії були труднощі у догляді за лохиною: доводилося постійно підкислювати ґрунт.

Момордика
- Момордика красиво розкривається, а всередині червоні ягідки наче желе. Немає що їсти. Для чого вона мені? Маракуйя ще була, рослина в’ється, довга, як виноград. Плодоносила, але я вирішила, що ніде їй витися, – розповідає Марія Жук.

Годжі
Разом у екзотичному саду жінки росте жимолость, ірга, гумі, маракуйя, годжі, актинідія, зизифус, азіміна, момордика, хурма, гранат, папайя, мигдаль, ківі, інжир та лохина.

Азіміна
А ще пані Марія мріє побачити, як плодоносить азіміна. Це рослина у якої плоди схожі на банани, м’якоть солодка та нагадує смак банана та манго, а за консистенцією схожа на вершкове масло.
Фото planetviolets.com, vmersine.com, schyrec.com, zakupator.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.