“Шкодні бабки”, глиняний Махно та шовкові кокони: ТОП-10 товарів на VinArtStreet-фест. ФОТО

17:55
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Від ранку і до вечора вінницький Майдан Незалежності став великим ринком для майстрів хенд-мейду з різних куточків країни.

Тож вінничани та гості міста змогли не лише зробити селфі біля низки патріотичних фотолокацій, встановлених на Майдані, а й ще й повернутися додому з масою оригінальних покупок.

VежА також пройшлася ярмарком та обрала десять найпомітніших, на нашу думку, товарів:

Книжки-блокноти, виготовлені за середньовічною технологією

Виготовлені власноруч з конячої шкіри та крафтового паперу. До речі, була можливість придбати блокнот-книгу двох варіантів: виготовлену за середньовічними технологіями, як робили у Візантійській імперії та Європі у період готики, та сучаснішими. Один із блокнотів був “прикрашений” кісткою вівці, яку майстер жартома назвав кісткою дракона.

  • Якщо витрачати час виключно на цей проект і працювати по сім годин щодня, то за тиждень можна зробити, – зізнається майстер. – Ось сучаснішого плану книжки можна зробити за день, але вони набагато легше зшиваються. Цей спосіб вигадали вже наприкінці 20 століття.

Вартість книжок різна, можна придбати за 600-800 гривень, так і за 2500 та навіть 4500 гривень.

Прикраси з квітів та смоли

Одразу декілька майстринь пропонували вінничанкам придбати унікальні прикраси із квітів, залитих спеціальною смолою. Як розповідає майстриня Людмила, особливого догляду за такими прикрасами не потрібно тож їх можна надягати навіть взимку.

  • Головне їх не залишати на сонці, тому що фарбники квітів натуральні і відповідно під сонячними променями вони можуть з часом вигоріти. А загалом ці прикраси не бояться ні води, ні холоду. Я покриваю прикраси спеціальною ювелірною смолою, яка проходить додаткові етапи очищення.

Майстриня заливає смолою не лише пелюстки квіток, а й значно делікатніші рослини, як, наприклад, кульбабу.

Вартість виробів від 50 до 350 гривень за прикраси із кленовими листочками. Майстриня зізнається, що кілька років тому було простіше продавати свої вироби, люди швидше йшли на контакт із продавцем. А зараз, на думку Людмили, ринок перенасичений виробами ручної роботи, а тому містян вже важче здивувати.

Мед “Песець-молодець”, “Фокс мажор”, “Тидищь!” та інші

Якщо липовий, гречаний та квітковий мед – це вже нецікаво, то на ярмарку вінничан могли здивувати медом із натуральними добавками: ваніль, імбир, м’ята, кориця, фінік, полуниця, апельсин, чебрець та гострий перець. Придбати такий мед можна було за 50-100 гривень, а ось набір з усіх смаків забрав би з вашого гаманця 300 гривень.

До речі, була можливість також придбати медове варення –  імбир, лимон та корицю варили з медом замість цукру.

Паста та олія: від гарбуза до конопель

Господині могли також придбати різноманітну пасту для приготування страв та олію для косметичних процедур. На стенді можна було знайти конопляну, кокосову, гарбузову, лляну, мигдальну, арахісову. Найдешевшою виявилась олія з льону за 60 гривень, а ось з гарбуза, горіху та коноплі – по 100 грн. за пляшку.

Вінниця на сірниках та інші сувеніри

Чимало майстрів вирішили “зіграти” на любові вінничан до свого міста, а тому із символікою на назвою Вінниці можна було побачити брелоки, тарілки, магніти, дзвоники, чашки та турки, та навіть сірники за 20 гривень (коробка з яких також могла виконувати роль магнітика). А ще – дерев’яні ємності для трав’яного чайного збору з липи, смородини, ожини, календули, шипшини.

Такий чай у сувенірній коробці коштує 150 гривень.

Дзвоники та Махно

Серед глечиків, тарілочок та інших глиняних виробів найпомітнішими були дзвоник із гендерними символами і бажанням “любові” та кухоль із зображенням Махно.

Придбати перший сувенір можна було лише за 30 гривень, а кухоль за 100.

Прикраси з шовкових коконів

Не лише квітами у смолі могли здивувати майстрині: вінничанкам також пропонували прикраси із шовкових коконів. Придбати таке незвичне намисто можна було за 250 гривень, а браслети за 150-200. До речі, жовті та помаранчеві прикраси були фарбовані природними барвниками з кори та коріння рослин. За словами майстрині, шовкові кокони дуже міцні, тож аби виготовити такі прикраси потрібно було використовувати шило, адже звичайно голка не допоможе.

Поряд також були кулони із жолудів, покритих міддю.

“Шкодні” ляльки

Коштують такі пікантні іграшки від 70 до 100 гривень, залежно від розміру. Свої роботи майстриня називає “шкодними бабками” і виготовляє власноруч з тканини та капрону.

Солом’яні капелюшки

Біля єдиної локації з традиційними українськими солом’яними капелюшками ми помітили постійну чергу. А майстер, поки продавав, встигав ще й плестити наступні, тому капелюхів, мабуть, всім вистачить.

У середньому вартість одного головного убора 200-300 гривень.

Міньйони-посіпаки

Цих героїв із мультиків можна було зустріти всюди – на печиві, сумках, магнітах, брелоках. Вочевидь, продавці знали про любов маленьких вінничан до цих вигаданих жовтих створінь і очікували шалений попит на свої товари.

Насправді на майдані Незалежності сьогодні було неймовірне різноманіття товарів. Популярністю також користувалися ляльки-мотанки, вироби із бісеру, тканини та дерева. Ще й перекусити вінничани могли еко-чіпсами на основі льону з додаванням томатів, гречки, базиліку та цибулі, боряку, моркви, бороколі та інших домішок.

Триватиме свято хенд-мейду на майдані Незалежності до 20:00.

Фото Андрія Завертаного