-
16 Вересня/ 19:45
Болховська
Публікація16.09.1619:45
Вінницькі журналісти вшанували пам’ять Ґонґадзе на майдані Героїв Небесної Сотні
О 18:30, одночасно з усією країною, два десятки вінницьких медійників запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам’ять убитого журналіста, засновника “Української правди” та особистого ворога тодішнього президента Леоніда Кучми, Георгія Ґонґадзе.
Вже традиційно таку акцію організував вінницький прес-клуб, до якого приєдналися деякі місцеві журналісти. Присутні на площі виловлювали жаль, що цього вечора біля пам’ятника Шевченку (куди раніше вінничани виходили наступного дня після вбивства Павла Шеремета) прийшло надто мало їхніх колег та й вінничан інших професій.
“Ґонґадзе ціною свого життя дав шанс на побудову нової країни, без тоталітаризму та цензури, яка була на початку двохтисячних, коли його вбили”, – сказала одна з учасниць акцій перед хвилиною мовчання.
Гео́ргій (Гія) Русла́нович Гонгадзе (груз. გიორგი ღონღაძე; 21 травня 1969, Тбілісі — 17 вересня 2000[2]) — громадський діяч, український опозиційний журналіст[3] грузинського походження, відомий своїми критичними антивладними виступами.
Засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда».
Вбивство Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за її межами, особливо після «касетного скандалу», та вважається однією з найгучніших кримінальних справ сучасної України. За найпоширенішою версією, до захоплення та вбивства журналіста причетні високопосадовці, наближені безпосередньо до Леоніда Кучми, який нібито особисто віддавав накази щодо викрадення Гонгадзе.
Вікіпедія
Найперше організатори акції запалили 15 маленьких свічок, які вони виклали у формі хреста на постаменті монументу Шевченку. За тим виступаючі наголосили, що знищення знакових українських журналістів продовжується: зокрема згадали і за Ігора Александрова, і за останню гучну жертву – Павла Шеремета.
“Це не припиниться, поки замовники та виконавці цих убивств не будуть названі і належно покарані”, – сказала керівник вінницького прес-клубу Наталія Болховська.
Учасники жалобної акції вшанували хвилиною мовчання Георгія Ґонґадзе і вже близько 19:00 розійшлися з площі.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.