Сьогодні у Вінниці представили результати соцдослідження, в якому вінничанам пропонували обрати почесного громадянина м. Вінниця.
Соціологи проводили опитування містян з 3-го по 6-те серпня, аби серед 12-ти кандидатур визначити того, хто цього року отримає особливу відзнаку.
За результатами опитування найбільшу підтримку отримала Уповноважена з прав людини з інвалідністю Раїса Панасюк. Її результат – 35,9% голосів опитаних. На другому місці з великим відривом опинилася Тетяна Височанська: заслужений лікар України, завідуюча інсультного відділення Вінницької психоневрологічної лікарні ім. Ющенко. Її результат – 8,7%.
На початку засідання комісії з доповіддю виступив Віктор Бєлінський, який і організував соцдослідження. Серед іншого п. Бєлінський зазначив, що понад 89% респондентів висловили підтримку ініціативі опитувати вінничан та враховувати їхню думку при визначенні почесних громадян м. Вінниця. Водночас лише 41% знали про факт проведення такого конкурсу, у той час як 58% респондентів – не знали про такий конкурс.
Нагадаємо, що ще минулого місяця у Вінниці визначили 14 претендентів на звання “Почесного громадянина Вінниці”. Щоправда згодом двоє вінничан попросили зняти їхні кандидатури. Таке прохання висловили колишній мер міста, а нині Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та Олександр Фомін – головний лікар міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, професор, доктор медичних наук, заслужений лікар України.
Відповідно під час опитування респондентам пропонували обрати почесного громадянина з переліку, де були присутні 12 кандидатур – без прізвищ Гройсмана та Фоміна.
Гройсман попросив зняти його кандидатуру на звання “Почесний громадянин Вінниці”
Під час засідання комісії відбулася дискусія щодо питання, чи не запропонувати міській раді таки підтримати кандидатуру Володимира Гройсмана попри його письмову відмову від участі в опитуванні. Деякі члени комісії наголошували, що кращої кандидатури ніж Володимир Гройсман на це звання просто не існує, і з поваги до нього варто таки дати йому це звання. Інші ж члени комісії, аргументуючи тією ж самою повагою до Гройсмана, просять – знову ж таки “з поваги до прем’єр-міністра” – зважити на його рішення і навпаки – не присвоювати йому це звання.
Зрештою, голова комісії Чорнолуцький заявив, що офіційні результати засідання комісії будуть представлені пізніше та опубліковані на сайті після “визначення позиції кожного члена комісії”.
Остаточне рішення про присвоєння звання почесного громадянина Вінниці мають прийняти депутати на черговій сесії.
…………..
Як раніше розповідав Vежі керуючий справами виконавчого комітету Сергій Чорнолуцький, на дослідження було виділено п’ять тисяч гривень і запрошено до співпраці соціолога Віктора Бєлінського. Вибірка становила 1200 чоловік, таку кількість вважали достатньою, аби зрозуміти думку містян, а ймовірна похибка не перевищила 2,5%.
Згідно із відповідним положенням, “Почесним громадянином Вінниці” може стати громадянин України або ж видатний іноземний громадянин, який одержав визнання мешканців міста Вінниці. Почесним громадянам вручаються грошова винагорода та атрибути відзнаки: посвідчення і нагрудний знак, а їх портрети розміщуються в Галереї Почесних громадян.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.