Айтішників-музикантів та керівників ІТ-компаній у Вінниці об’єднають у кластер

21:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Вже найближчим часом у Вінниці може з’явитися ІТ-кластер – об’єднання компаній міста, які так чи інакше дотичні до сфери інформаційних технологій.

Про це розповіли сьогодні, 3 серпня, ініціатори та організатори проекту, який вже реалізований у Львові, Одесі, Миколаєві, Івано-Франківську, Києві, Харкові, Луцьку, Черкасах та навіть в Конотопі.

  • ІТ-кластер – майданчик для спілкування керівників, дизайнерів, програмістів, HR-ів та інших спеціалістів сфери ІТ, – говорить Дмитро Софина. – Об’єднання зусиль, інтересів, взаємодопомога та користь – головна мета проекту. Завдяки ІТ-кластеру керівникам буде значно легше не лише знайти персонал, але й навчити його, підвищити кваліфікацію та втримати у своїй компанії. Також й іноземним компаніям буде значно легше відшукати при потребі фахівця. А самі айтішники не тільки зможуть бути «серед своїх» у професійному середовищі, а й проводити разом дозвілля.

Окрім того, запевнив Дмитро Софина, головними цілями ІТ-кластеру є створення умов, які б спонукали вінницьких IT-шників залишатись у місті, а ще – стимулювали айтішників із інших міст переїжджати до Вінниці.

  • «Проектом передбачена співпраця з навчальними закладами та організація різноманітних підготовчих курсів та курсів для підвищення кваліфікації, конференцій. Ми хочемо створити комфортні умови для діяльності ІТ-компаній міста та разом втілювати проекти, звичайно за підтримки міста», – додав Софина.

Фактично ІТ-кластер не передбачає якогось географічного розташування центру чи офісу, втім організатори зазначили, що наразі ведуться перемовини щодо будівництва у нашому місті своєрідного гуртожитку для айтішників.

  • Сподіваємося, що восени матимемо на руках проект будинку, – запевняє Дмитро Софина. – У якості прикладу – той самий Львів, в якому до речі ІТ-кластер сформувався першим, ще 2008-го року. Так ось там відома «Арена Львів» була організована саме завдяки активістам кластеру. Ми спілкувались із місцевою, вінницькою, владою і вона пішла нам назустріч.

Наразі відомо, що заходи в рамках ІТ-кластеру відбуватимуться у приміщенні IHuB (вулиця Пушкіна, 10) та Галереї ХХІ (вулиця Архітектора Артинова, 12-а).

Фактично ІТ-кластер буде об’єднанням всіх “айтішників” міста. Проектом передбачені його підрозділи. Першим є освітній, що матиме на меті вирішення проблеми підбору кадрів, їх навчання, «втримання» у компанії та взагалі їх пошук.

  • Вінниця входить до шістки міст із максимальною кількістю айтішників. Проте, вона єдина із цього переліку, що не має формального ІТ-кластеру: наразі існує проблема підбору кадрів. Наприклад є курси, школи, випускники яких отримують іт-ступінь «джуніор». І здавалося б – наймай, співпрацюй. Але насправді, коли доходить до діла, виникає ціла низка проблем, в тому числі із кваліфікованістю кадру. На противагу цьому, коли компанії навпаки пропонують дуже висококласного фахівця, а їй натомість потрібен співробітник для виконання тільки елементарної роботи, керівництво часто стикається із тим, що потрібної людини знайти не може.

Окрім цього, проектом передбачено ініціативні групи, які займатимуться дозвіллям айтішиків (в тому числі не дотичним до професії), PR-ом, менеджментом, розробкою відповідних продуктів та ІТ-підтримкою.

  • Усім відомо, що існують навіть футбольні іт-клуби. Тож ми подумали: а чому б наприклад, не об’єднати айтішників, які мають музичні здібності? Життя різнобарвне, і тому дозвілля – складова, що впливає й на працездатність. Відтак, окремий відділ займатиметься саме цим напрямком: неформальним відпочинком, спортивними розвагами та профільними зустрічами та івентами.

Окрім того, каже Дмитро Софина, окрему увагу оргкомітет кластеру приділятиме співпраці айтішників із місцевою владою, розвитку інфраструктури міста, популяризації інноваційних проектів.

  • Зараз ми намагаємось розуміти, наскільки готові вінницькі ІТ-компанії до об’єднання зусиль. Щойно деяка їх кількість приєднається до нас, ми зберемо установчі збори, оберемо керівництво, оформимо все офіційно, визначимо чіткі функції кожного відділу та окремо взятих людей. Наразі ж просто сподіваємось, що айтішники Вінниці готові рухатися вперед, яке це вже зробило не одне місто.

ІТ-кластер є неприбутковою організацією, втім деякі внески його учасникам доведеться робити: одноразовий внесок від компанії – 500 $, або ж індивідуально від окремої людини – 3 $ щоквартально. Що стосується останнього варіанту, то для цього потрібно завантажити відповідний мобільний додаток: в ньому буде розміщено інформацію про всі події та новини проекту. Інші подробиці можна дізнатися на сайті проекту.