Нині Південний Буг в наслідок активного цвітіння водоростей змінив колір на яскраво-зелений, його консистенція більше нагадує кисіль, аніж річкову воду. Місцевому ж Водоканалу тепер доводиться докладати надзусиль, аби тримати питну воду, яка тече у кранах вінничан, в межах норми. Як це вдається і за рахунок чого – Vежі розповів директор підприємства.
- Візьміть, наберіть в баночку, побачите – справжній кисіль, вода густа, – каже керівник КП «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський. – Реагентів на знешкодження небезпечних речовин іде в три рази більше, ніж зазвичай. Сьогодні на добу коагулянту застосовується майже 15 тонн, у той час як взимку ми його використовуємо всього 3-4 тонни. Також зараз на добу потрібна одна тонна хлору, тоді як взимку – таку саму кількість, але на три доби.
Чому смердить Південний Буг: екологи назвали «винуватця»
Вінниця придбає земснаряд для розчистки Південного Бугу
З проблемою засилля водоростей можна боротися за допомогою земснаряду, яким невдовзі має обзавестися місто. За словами Олександра Чернятинського, йому невідомо, коли у Вінниці буде земснаряд та розпочнуться роботи з очищення річки. Адже, як пояснює пан директор, ніякого відношення до його закупівлі чи використання підприємство немає.
- Та без нього ми пропадемо, – зауважує про необхідність земснаряду Олександр Чернятинський.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.