Від Малевича до Бенксі: пленер авангардистів у музеї Коцюбинського

20:41
Автор: admin
Become a Patron!

Оновлено: 19 Липня 2016, в 00:51

Півтора десятки художників-авангардистів з усієї країни зібралися сьогодні на відкритий фестиваль-пленер «Від Малевича до Бенксі», що у ці хвилини триває на території вінницького музею-садиби Михайла Коцюбинського.

Як розповів директор музею та організатор фестивалю Федір Панчук, сьогоднішній пленер проходить в рамках проекту «Мистецький сад» під патронатом департаменту культури вінницької міськради та зібрав художників з Вінниці, Києва, Одеси, Івано-Франківська, Запоріжжя та інших міст. «Ми обрали таку назву для фестивалю певною мірою випадково, адже не прив’язуємося до якоїсь окремої стилістики чи художньої техніки, тобто так само ми могли винести в назву Ботічеллі або ж Босха. Але особисто мене надихнув саме Малевич», – зізнається Федір Васильович.

Як повідомили організатори, завдання сьогоднішнього пленеру – спробувати створити неординарні картини, які викликають емоції та думки. «Якщо хочете – ідеться про темпераментне мистецтво», -продовжує п. Панчук. Інші художники додають, що такі пленери – гарна нагода зустрітися з колегами та обмінятися досвідом, адже багато з них більшість часу перебувають за кордоном, беручи участь в різноманітних виставках.

«Я йшла на пленер і навіть не знала, що саме доведеться малювати: я у Вінниці зараз проїздом між фестивалями у Франції та Білорусі», – розповідає одна з художниць, чиє юнацьке хобі сьогодні переросло у щось більше.

«Я просто на вході до музею побачила гарні квіти і вирішила малювати їх. Я дуже люблю квіти і вони є на всіх моїх картинах», -продовжує художниця, в той час як малеча поклала біля мольберту дві зірвані квіточки, аби намалювали і їх.

Пленер триватиме сьогодні увесь день, а о 16:00 відбудеться нагородження учасників. Організатори обіцяють, що намальовані цього разу картини невдовзі представлять на виставці тут же, в музеї М. Коцюбинського, на вул. І. Бевза, 15. Коли саме почне роботу ця виставка – обіцяли повідомити згодом.

Андрій Качор, фото Андрій Завертаний.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.