Оновлено: 19 Липня 2017, в 13:22
У Вінниці триває облаштування громадського простору на березі малої річки Вінничка, котра є лівою притокою Південного Бугу. На тлі проблеми забруднення головної водної артерії міста це питання набуло ще більшої актуальності.
Ініціатором волонтерського екологічного руху виступила вінничанка Людмила Сломінська. Починаючи з 2014 року, до команди приєдналося трохи більше десятка волонтерів, котрі періодично збираються та наводять лад на прибережній зоні малих річок.
- У нас є інші малі річки – Тяжилівка, Вишня – де ситуація вкрай плачевна – люди постійно засмічують як прибережні зони, так і русла річок, викидаючи туди пакети зі сміттям. Чого ми там тільки не знаходили: органічні відходи, скляну, пластикову та жерстяну тару від напоїв, а також одяг і навіть взуття. Також туди можуть скидати нечистоти. Аби не розпорошувати свої сили, ми сконцентрувалися на річці Вінничка, котру в народі давно стали називати «Вонючкою». Але ця «Вонючка» є притокою Південного Бугу, і все, що туди скидається, тече у водойму, з якої ми потім п’ємо, – розповіла Vежі Людмила Сломінська.
За словами вінничанки, котра є екологом за освітою, її мрія – створити на березі Віннички громадський простір, де мешканці міста змогли би відпочивати – влаштовувати родинні пікніки, а дітям було би де гратися, адже площі для цього там достатньо.
- Цього року на пітчінг ми подавали проект з облаштування простору. На жаль, виграти нам не вдалося. Тому зараз ми готуємо документи, аби подати проект на конкурс «Велика ідея» на Спільнокошт. За попередніми підрахунками, вартість реалізації проекту – 40 тисяч гривень. Сума не така вже й велика, але потрібна офіційна платформа для збору коштів. Також подаємо документи до Вінницької міської ради, адже земля там є комунальною власністю, за даними, вказаними на публічній кадастровій карті, тож потрібно отримати дозвіл, аби надалі там прибирали комунальні служби, – говорить пані Людмила.
Планується на березі Віннички розрівняти грунт, облаштували кілька лавочок та урн, аби відпочивальники не засмічували річку, а також встановити екологічний майданчик для відпочинку дорослих та дітей.
- Дизайнер Денис Волощук розробив концепцію та ескіз майданчика. Волонтери із Франції зараз нам допомагають монтувати відео, адже на Спільнокошті є така вимога – у трихвилинному ролику потрібно розказати про свій проект та історію.
Людмила Сломінська сподівається, що дозвіл від мерії Вінниці зможуть отримати швидше, аніж це було, коли задумали встановити у Вінниці сонячну панель. Зараз вона встановлена на Європейській площі біля Вежі поряд із лавочкою, в яку вмонтовано два виходи для підзарядки гаджетів.
А поки триває збір та оформлення відповідної документації, волонтери продовжують збиратися, скошувати траву, збирати сміття. Кажуть – мешканці прилеглих будинків за два роки змінили своє ставлення до річки і вже менше називають її «Вонючкою». Сподіваються, що так скоро станеться із іншими малими річками міста.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.