Вихованець вінницької міської дитячо-юнацької спортивної школи №5 Андрій Варченко виборов золоту медаль чемпіонату України з боротьби самбо серед підлітків, який відбувся з 29 по 31 травня у Тернополі.
Про це повідомляє «Вежа» з посиланням на Вінницьку міську раду.
Як розповідають у міськраді, у змаганнях взяли участь понад 300 спортсменів із різних регіонів України. Вінницю на чемпіонаті представляли шестеро вихованців міської дитячо-юнацької спортивної школи №5.
Найкращий результат показав Андрій Варченко, який став переможцем у ваговій категорії до 50 кілограмів.



За словами хлопця, боротьба за перемогу була дуже цікавою та напруженою, адже на змагання приїхали спортсмени з різних міст України. Він додав, що на шляху до «золота» він провів шість сутичок:
– Кожен суперник був сильним і достойним, тому кожна зустріч вимагала максимальної концентрації та самовіддачі. Особливо запам’ятався фінал, де я зустрівся зі спортсменом із Вінниці. Сутичка була цікавою, але мені вдалося здобути перемогу та вибороти золоту медаль. Окремо хочу відзначити атмосферу цього чемпіонату. Було приємно бачити стільки сильних спортсменів та спортсменок, відчувати підтримку тренерів і друзів та бути частиною такого великого спортивного свята. Ці змагання подарували мені багато емоцій, новий досвід і ще більше мотивації тренуватися та досягати нових успіхів.
Також до десятки найкращих увійшла вінничанка Влада Пірог, посівши сьоме місце у ваговій категорії до 59 кілограмів.
Тренер МДЮСШ №5 Олег Бузовський зазначив, що чемпіонат України став важливим етапом підготовки молодих спортсменів до переходу в кадетську вікову категорію. За його словами, попри сильний склад учасників і високу конкуренцію, вінничани здобули цінний змагальний досвід та отримали важливі уроки на майбутнє.
Крім того, тренер зауважив, що чемпіонат України серед підлітків завжди має особливе значення, адже тут оцінюється потенціал спортсменів, які мають перейти до кадетської вікової категорії:
– Цьогорічна першість зібрала дуже сильних суперників, а в кожній ваговій категорії була серйозна конкуренція. Загалом результат оцінюю стримано – приблизно на половину від наших очікувань. З одного боку, є приводи для задоволення, з іншого – бачимо низку моментів, які потребують доопрацювання. Головне, що ми розуміємо свої помилки й уже знаємо, над чим працюватимемо під час підготовки до наступних стартів.
Фото – Вінницька міська рада
Дякуємо!
Тепер редактори знають.