Вінницький театр імені Садовського доволі довгий період був без головного художника. За цей час над виставами працювали в основному митці з інших театрів, але нещодавно стало відомо, що нарешті у нього з’явилося «нове обличчя». Ним стала киянка Анна Духовична.
Анна Духовична має досвід роботи у візуальному мистецтві близько 15 років: персональні виставки, викладання в художній школі, проект «Патріотика» разом із банком «Аркада», робота на телебаченні, участь у різноманітних перформансах — все це лише частина того, чим займалась нова головна художниця театру імені Садовського.
Потрібен художник: Вінницький академічний театр шукає нове “обличчя”
Анна розповіла Vежі, що ще взимку її приятелька-театрознавиця повідомила, що вінницький театр потребує художника.
- Вона запитала чи не могла би я порекомендувати кого-небудь, або, можливо, навіть взяти участь у конкурсі на здобуття цієї посади. Я недовго думала і вирішила поїхати до Вінниці, щоб поспілкуватися із керівництвом театру. На той момент я працювала у якості художника-постановника на телеканалі СТБ, – говорить художниця.
Анна додає, що побачила в нашому театрі напрочуд творче коло дійсно закоханих у театр людей і широке поле для діяльності художника. Це було обумовлено тим, що деякий час він не мав художника взагалі.
- Мені повідомили, що за деякий час буде оголошений конкурс на здобуття посади головного художника, в якому мене запросили взяти участь. Хоча й наразі моє офіційне місце роботи і досі телеканал СТБ. Мені ще потрібно найближчим часом звільнитися.
Анна Духовична за фахом художник театру та кіно, закінчила Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури, факультет сценографії, майстерню Данила Лідера у 2002 році. Працювала у Київському академічному театрі юного глядача на Липках, а також у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка у Києві. З 2005 року Анна членкиня живописної секції Національної Спілки Художників України. Наразі у квартирі-музеї В.Косенка відбувається персональна виставка художниці, а три картини знаходяться на виставці у галереї Хлібня, що належить комплексу Софіївського заповідника в Києві.
- Можу сказати, що з моменту закінчення навчання доводилося займатися широким спектром питань у рамках фаху. Це і робота в архітектурному бюро по оформленню паспортів фасадів будівель-пам’яток архітектури, і з інтер’єрами. Також довгий час основною формою діяльності був монументальний живопис, а от станковим живописом займаюся професійно. Деякий період часу я викладала образотворче мистецтво у студії при Жовтневому палаці в Києві, – розповідає Анна.
Найбільш масштабний проект, над яким художниця працювала останнім часом є «Патріотика» – проект, який здійснюється у співпраці з банком «Аркада». Це серія панно, якими оздоблені фасади житлових будинків. Однак, це не мурали, а роздруковані на банерній тканині збільшені копії творів-оригіналів, що виконані на дошках-левкасах.
Художниця розповідає, що працювати у вінницькому театрі буде в основному віддалено.
- Щодо мого місця проживання, воно залишиться незмінним, хоча Вінниця чудове місто, із комфортним ритмом життя, на відміну від Києва, із його темпом і жорсткістю. Якби не мій 11-річний син, який навчається у київській школі, я б навіть не вагалася і переїхала до Вінниці. Із керівництвом театру ми домовилися про роботу із гнучким графіком, відповідно до якого я вирішуватиму частину питань, що потребують уваги на місці, у Вінниці, а іншу частину, що можна охопити віддалено, у Києві.
Хоча офіційно до виконання службових обов‘язків Анна Духовична має приступити з 15 серпня, наразі робота з візуальною частиною театру вже відбувається, адже є низка невідкладних питань, що мають бути вирішені якнайшвидше. Це, зокрема, питання зовнішньої реклами та оздоблення сайту театру.
- Особливість роботи художника в театрі полягає, на мій погляд, в універсальності, з одного боку, і неабиякій схильності до творчого авантюризму, з іншого боку. Художник має бути безмежно зацікавлений, як у тенденціях сучасності, так і в естетиці і традиціях попередніх епох, – говорить Анна.
Фото зі сторінки Анни Духовичної у фб та provenance.gallery
Дякуємо!
Тепер редактори знають.