Біогаз із птахофабрики: на Вінниччині до 2018 збудують завод за 25 мільйонів євро

15:08
Автор: Віталія Мазур
Become a Patron!

25 мільйонів євро та рік роботи потрібно одному з найпотужніших інвесторів Вінниччини, аби збудувати на території області завод із виробництва альтернативної енергії.

Йдеться про біогазовий комплекс, який споруджуватиме агропромхолдинг ПАТ «Миронівський хлібопродукт». Таким чином холдинг вирішить проблему утилізації курячого посліду зі свого дочірнього підприємства «Вінницька птахофабрика», котра нині є однією із найбільших птахофабрик у Європі.

За словами Івана Тракслера – керівника проекту «Біогаз Ладижин» – за день станція перероблятиме на біогаз 800 т курячого посліду та отримуватиме 26 МВт електроенергії на годину.  При чому увесь процес відбуватиметься у герметичних бетонних ємностях, обслуговувати які потрібно лише раз на 15 років, пише Lada.FM.

Аби отримати згоду на будівництво (адже завод розташується за 10 кілометрів від Ладижина та за кілометр від Заозернянської сільської ради), забудовником було ініційовано громадські слухання.

Під час тригодинного зібрання зі 112-ма жителями сіл Заозерне та Василівка директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко переконував присутніх, що біогазовий комплекс вирішуватиме екологічні питання на 100%:

  • По-перше, це утилізація курячого посліду та частини стічних вод. Виробництво буде створено так, що неприємного запаху зовсім не відчуватиметься. Курячий послід перестануть вносити на поля у якості добрив, що також ліквідує проблему неприємного запаху. А виробництво біогазу буде практично безвідходним, адже підприємство ще вироблятиме безпечні та якісні органічні добрива.

  • Майбутня біогазова станція поблизу Василівки також вироблятиме ектроенергію та підігріватиме воду для потреб підприємств компанії МХП в Ладижині. Буде створено ще 30 робочих місць, – запевнив Ігор Лещенко.

Варто додати, що нині МХП продукує в Україні понад 70% всього біогазу, виробленого з органічних відходів та займає 45% українського ринку електроенергії, виробленої з біогазу.

На громадські слухання 29 червня також запросили представників ГО «Національний екологічний центр України», котрі критично оцінили будівництво такого заводу. Зокрема, вони вказали на   значну кількість недоліків у проектних документах.

Представники інвестора під час слухань окремо роз’яснили кожне зауваження та запевнили, що у проекті будівництва всі ці недоліки виправлено.

  • Ми ретельно опрацювали ці зауваження та внесли зміни, а також надали роз’яснення по тих питаннях, де активісти не достатньо розібрались у документах, – сказав Ігор Лещенко.

У результаті тригодинної дискусії учасники слухань проголосували «за» підтримку будівництва заводу.

Додамо, що під час сесії обласної Ради голова Вінницької облдержадмінстрації Валерій Коровій, зввітуючи перед депутатами щодо діяльності адмінстрації за минулий рік, вже анонсував будівництво даного заводу.

Фото: lada.fm, unian.ua