Оновлено: 4 Липня 2017, в 16:59
Сьогодні, 30 червня, голови об’єднань співвласників багатоквартирних будинків ділилися досвідом та дізнавалися про переваги створення ОСББ.
- У Вінниці зареєстровано 5 асоціацій ОСББ, 457 ОСББ до складу яких входять 490 багатоквартирних будинків, – розповів начальник відділу по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міської ради Ігор Іванов. – У цьому році створено громадянами 18 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. На самообслуговуванні знаходиться 58% ОСББ, коли здійснюють діяльність через свої статутні органи, 32% – передали свої управлінські функції управлінським організаціям і 10% обслуговуються муніципальними ЖЕКами міста.
За словами Ігоря Іванова, один із основних міфів серед населлення: якщо буде створено ОСББ і взято кредит, то потім доведеться продавати свої квартири. Хоча голова правління ОСББ без згоди 75% співвласників не зможе оформити кредит, тим паче, що квартири не є заставою (кредит без застави). Щоб позбутися страху перед кредитом представник влади радить почати з невеликого, наприклад, замінити вікна.
Однією із актуальних тем для багатьох залишається фінансова підтримка ОСББ, особливо з утеплення. Нині є три програми за допомогою яких можна отримати кредити на енергоефетивні заходи:
- відшкодування від держави в розмірі від 40% до 70% суми кредиту (але не більше 14 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру);
- компенсація з міського бюджету – до 30 % від загальної вартості виконаних робіт (але не більше 10 тисяч гривень у розрахунку на одну квартиру);
- облдержадміністрація компенсує 8% відсоткової ставки по кредиту.
Крім того, ще є програма, яка передбачає перший капітальний ремонт одного із конструктивних елементів будинку, після створення ОСББ та підписання меморандуму з департаментом житлового господарства. Якщо раніше це була певна сума, то нині ця сума нелімітована. Так, голова правління ОСББ «Злагода-94» (вулиця Магістратська, 94) Галина Ахметсафіна, розповіла, що вони обрали повну заміну каналізації та холодного водопостачання.
- Наша ціль при створенні ОСББ була: жити в комфортних умовах і розпоряджатися своїми ж грошима, – каже Галина Ахметсафіна.
В історії успіху функціонування свого ОСББ «Злагода-94» голова правління відзначила, як вони навіть заробляють на наданні в оренду стоянок, гаражів, підвалів. Так 2 гривні за квадратний метр оренди – це зарплата для робітника та прибиральниці, що в штаті. Освітлення прибудинкової території, капремонт зливових труб, благоустрій під’їздів, де матеріали закуповували з фонду ОСББ, а роботи виконані за кошти мешканців, частковий ремонт даху, а в планах на майбутнє – утеплити будинок по програмі співфінансування та встановити освітлення у підвалі.
Ще Галина Павлівна поділилася цікавим «секретом військових», завдяки якому вони позбувалися частини будівельного сміття.
- Коли військові залишають якусь територію – вони все закопують. Тому і ми те сміття закопали, бо дуже дорого його все було вивозити. Замовили 17 КАМАзів, розрівняли і зробили благоустрій, – розповіла Галина Ахметсафіна.
ОСББ «Юмір» – 80-квартирний будинок по вулиці Учительській, 10. За словами голови правління Олега Побірського, минулого року вони утеплили будинок за програмою співфінансування.
- Взяли в державного банку 100 тисяч: встановили енергозберігаючі вікна, вхідні двері, – каже Олег Побірський. – Не бійтеся цього робити. Щоб нам дійти рішення з утеплення будинку довелося зробити 5 зборів за рік.
Всього за три роки мешканці здали на будинок 495 тисяч гривень, нині на рахунку «Юмір» – 40 тисяч гривень, а квартплата – 3 гривні за метр квадратний.
- У цьому році працюємо над тим, щоб утеплити балкони, – розповідає пан Побірський.
У підвалі цього ОСББ працює 60 LED-ламп, 8 відеокамер відслідковують порушнків порядку та благоустрою, а в під’їздах мешканці обклеюють стіни фотошпалерами.
Ці два ОСББ об’єднує те, що вони презентували пророблені результати за 4-5 років своєї діяльності і як результат – вражаючі слайди «було» і «стало» на підтвердження успішності такої форми відповідальності за власні будинки.
На думку фахівців, енергоефективні програми, які діють на підтримку ОСББ, дозволять: зменшити платежі за комуналку, покращити зовнішній вигляд будинку та збільшити ринкову вартість житла.
Протягом форуму представники влади, департаментів міської ради, банків та голови ОСББ спілкувалися та намагалися знайти відповіді на питання, що їх цікавили.
Організатори обіцяють, що форум відбуватиметься щороку.
Додаткову інформацію по темі ОСББ можна знайти на місцевому Ресурсному центрі підтримки ОСББ, фейсбук-сторінці Центру, а також першій та єдиній в Україні спеціалізованій соцмережі для співвласників багатоквартирних будинків та їх об’єднань «ПроОСББ». Адреси, де можна отримати необхідні консультації: Ресурсний центр підтримки ОСББ, вулиця Келецька, 65 (другий поверх), тел. 51-33-51, та в «Зеленому офісі» (по вівторкам з 9:00 до 13:00), проспект Космонавтів, 30.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.