Публікації за датами

  • 11 Липня/ 14:44
    Новини

    Публікація11.07.2514:44

    Автор:Vежа

    Вінницькі судово-медичні криміналісти створили швидкий метод ідентифікації полеглих

Вінницькі судово-медичні криміналісти створили швидкий метод ідентифікації полеглих.

Про це повідомляє Вежа з посиланням на “Ветеранський простір”.

Так, йдеться про дактилоскопічну ідентифікацію, яку наші фахівці почали застосовувати на тілах з різко вираженими пізніми трупними змінами.

– Саме винахід групи вінницьких фахівців дозволяє відновлювати шкіру до стану, який далі можна «зчитати». Тоді сама ідентифікація полеглої людини займає кілька діб, – йдеться в повідомленні.

Над розробкою тривалий час працювала команда: Дмитро Головін, ветеран, учасник бойових дій, завідувач відділення судово-медичної криміналістики ДСУ «Вінницьке обласне бюро судово-медичної експертизи», його колега, судово-медичний експерт Роман Циба та Наталя Тодоровська, старша спеціалістка-криміналістка з особливих доручень ВКЗ СУ, майор поліції.

– Ми з командою зробили розчин, який дає можливість муміфіковані руки відновити протягом 12 годин. Інколи це відбувається навіть в межах 3 годин, все залежить від стану рук. А потім ми винайшли рентгенконтрастне дактилоскопіювання, яке допомагає отримувати відбитки муміфікованих рук без попереднього відновлення в розчині. 

Ми зараз разом з моїм другом та колегою Романом Цибою формуємо такий посібник методичних рекомендацій, в якому прописано весь алгоритм: як працювати з руками в залежності від виду та ступеню вираженості пізніх трупних змін. Ми хочемо полегшити роботу колег у регіонах, щоб вони могли використовувати наш метод швидко та ефективно, – розповідає Дмитро Головін.

Зі слів Дмитра Головіна, дактилоскопічна ідентифікація — це ідентифікація за відбитками пальців, яка визнана в всьому світі, як перший метод визначення особи, тому що він найдешевший, найоперативніший і доказовий.

Разом з тим, для цього методу потрібна база, аби порівняти досліджуваний відбиток з уже наявним – прижиттєвого і посмертного. Однак наразі в Україні держава не зобов’язана дактилоскопіювати військовослужбовців.

 

– В Україні обов’язковому дактилоскопіюванню підлягають обмежені категорії осіб, які або підозрюються у вчиненні правопорушення, або ті, щодо яких уже доведено вчинене ними правопорушення. Також ті, хто звертається до міграційної служби для отримання закордонного паспорта. Ось і все. Натомість дактилоскопія всіх військовослужбовців могла б багато чого вирішити, – пояснює Дмитро.

Фото – Ветеранський простір
Головне фото – Львівська ОВА

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

author avatar
Vежа
Адміністрація сайту

Дякуємо!

Тепер редактори знають.