Команда переможців проекту «Active Citizens» свої виграні кошти витратить на інформування вінничан про П’ятничанський парк та інвентар для його прибирання.
Ідея з облагородження парку, який нині в занедбаному стані, належить жителям мікрорайонів «П’ятничани» та «Корея». Як говорять представники проекту «Еко-парк», передусім вони хочуть, аби мешканцісамі взяли участь у прибиранні території парку, а відтак – більше не захаращували його.
- Уже не перший рік помічаю, що у нас є велика проблема з активністю місцевого населення, – каже менеджер проекту «Еко-парк», команда «EnactusВНТУ» Дмитро Байбак. – Хоча є проблеми на території проживання цих людей, які вони могли б вирішна самостійно без втручання міської влади, буквально за один день. Одна з таких проблем в нашому мікрорайоні – це занедбаний стан П’ятничанського парку.
За словами менеджерів проекту «Еко-парк», він відбуватиметься в три етапи: розробка цілісної концепції з реконструкції парку, перший суботник з прибирання сміття з території парку (приблизно кінець липня – початок серпня) та другий суботник (у середині вересня) з висадження дерев.
- Ми дуже хочемо, аби в подальшому цей парк був сучасною зеленою рекреаційною зоною у місті Вінниця. До якої було б приємно приходити, відпочивати і про яку багато знали б, – висловив сподівання на майбутнє Дмитро Байбак.
- У цілях другого етапу – знайомство і, можливо, координація людей, яким небайдуже наше місто, – каже менеджерка проекту «Еко-парк», команда «EnactusВНТУ» Роксолана Варчук. – У Вінницькій області відсоток озеленення складає менше 20% і кожного року кількість дерев зменшується. У зв’язку з урбанізацією, збільшенням транспорту та загазованістю повітря ми вважаємо, що дуже важливим є саме озеленення. Тому на другому етапі буде також здійснено збір коштів для закупівлі дерев.
У планах організаторів висадити саме ті породи дерев, які там вирізують нині. Також вони хочуть простежити за тим, аби такі дерева були продані, а за виручені за них кошти були закуплені нові.
- У парку близько 250 видів дерев, – каже активіст, мешканець мікрорайону «Корея» В’ячеслав Науер. – Є й такі, яким більше 300 років: дуби, клени, – які треба охороняти законом, але натомість під ними розводять багаття. Є дерево «Кохання», яке там сотню років: клен і липа зрослися корінням. Це така краса, але громада всього того не знає. Ще ми плануємо розчистити озеро, яке за останні роки стало болотом, та грот.
На думку В’ячеслава Науера, у П’ятничанському парку насправді багато чого можна зробити для відпочинку. Тому має бути комплексний підхід до його відновлення, де мають бути задіяні не лише активні громадяни, а й міська влада. Адже прибрати сміття це одне, а щоб вивезти його – потрібна допомога комунального підприємства. Це саме стосується підтримки порядку на території й після прибирання, адже нині частина парку доглядається, а інша ніби «нічийна». Так, приміром, за інформацією пана Науера є проект за яким хочуть розставити урни в парку. “Але хто з урн вивозитиме сміття?” – зауважує активіст.
- Цьогоріч міська влада запланувала кошти на проект реконструкції парку, – каже В’ячеслав Науер. – З нашого боку ми запропонували зробити конкурс проектів на реконструкцію із залученням студентів, аби була альтернатива, яка саме це буде зона. Поки що не визначено в якому напрямку її розвивати: чи робити акцент на відпочинку, чи на спортивних майданчиках. Необхідно визначитися з цим, аби проводити всі роботи відповідно до інфраструктури, яка там планується.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.