Учора, 14 червня відбулася вже друга зустріч чиновників з мешканцями “сталінки” на Соборній, 101.
Міська рада пропонує людям безкоштовне утеплення будинку, новий дах і реконструкцію фасаду за однієї умови: згоди на демонтаж наявних – “різношерстних” балконів і кондиціонерів – і встановлення на їхнє місце однотипних. Таким чином місцева влада хоче продовжити реалізацію Концепції реконструкції фасадів центральної частини міста і привезти головні будинки центру Вінниці до презентабельного вигляду.
Безкоштовна краса чи пластиковий балкон: люди з будинку на Соборній вирішують, чи хочуть «європеретворення»
Концепція реконструкції фасадів центральної частини міста передбачає повну реконструкцію фасадів будинків від площі Гагаріна і до головпоштамту на Соборній. Перший етап – відрізок від “Універмагу” і до Європейської площі. На цей рік передбачена реконструкція двох будинків: за адресами Соборна, 50 і Соборна, 101.
Нагадаємо, що попередня зустріч представників влади з мешканцями будинку закінчилася провально: кілька жінок старшого віку навідріз відмовилися від демонтажу власних балконів. Незгода принаймні одного власника балкону з таким варіантом автоматично знімає питання реконструкції всієї споруди: “Потрібні підписи 100% мешканців, я не буду потім ні з ким судитися, а краще ми реконструюємо інший будинок”, – пояснював тиждень тому Григорій Пудрик, директор департаменту міського господарства, який координує даний проект. Тож минулі збори завершилися нічим, а людям дали час ще раз обдумати пропозицію.
Коротко вона полягає в наступному: міська рада бере на себе усі витрати, пов’язані з реконструкцією фасаду, перекриття даху, ремонту ґанків, і встановлення нових балконів. Щодо останнього є нюанс: якщо мешканці погоджуються на відкриті балкони – як у випадку будинку на Соборній, 22, реконструйованому за аналогічним алгоритмом, – вони не платять ні за що жодної копійки і отримують відремонтований будинок абсолютно безкоштовно. Якщо ж вони обирають варіант засклених балконів – то мусять компенсувати третину їхньої вартості: в середньому – по 8 тисяч за кожен. Саме останній аспект і став головним каменем спотикання на шляху досягнення консенсусу.
Так реконструювали будинок на Соборній, 22
На початку вчорашньої зустрічі одна з мешканок будинку виступила зі вкрай емоційною промовою, в якій пояснювала власну позицію щодо незгоди із реконструкцією будинку, послуговуючись шаблониим набором аргументів: “наркомани у під’їздах, проститутки в бані поруч, бруд, низькі пенсії, шум автівок, надто світить сонце, відбиваючись від куполів “Універмагу”. Виступ тривав щонайменше п’ять хвилин, протягом якого стало зрозуміло – нічого не вийде.
За нею слово взяла інша жінка старшого віку, яка виступила проти реконструкції ще не попередній зустрічі, тож підозри щодо провалу проекту посилилися.
На цьому етапі група чиновників, які прийшли з пропозицією щодо ремонту споруди, вже були готові закривати питання і переходити до іншого будинку.
Однак вже наприкінці зборів з’явилося “світло в кінці тунелю” – солідний чоловік в блакитній футболці за кілька хвилини переконав співгромадян, а головне – представників влади – в тому, що питання по реконструкції буде вирішено позитивно.
- Ми розуміємо проблему, слабку платоспроможність частини мешканців будинку. Ми готові між собою домовитися по фінансах і “закрити” питання компенсації третини вартості нових балконів. Починайте роботу, – закликав чоловік чиновників.
Представники міської ради видихнули з полегшенням і зазначили, що запустять процес, щойно буде перераховано аванс на рахунок підрядної організації та укладено угоду. Принципово вирішили, що на цьому будинку все ж не буде відкритих балконів, як на “Старому Амстердамі” на Соборній, 22, а будуть засклені, проте однотипні балкони.
Який саме буде обраний формат балконів – “скло-скло” чи “скло-сендвіч” – буде вирішено остаточно вже за тиждень, під час, ймовірно, фінальних зборів мешканців. Саме тоді обидві сторони угоди матимуть шанс остаточно “вдарити по руках” і дати “зелене світло” реконструкції наступного будинку на центральній вулиці міста.
Фото Андрія Завертаного
Дякуємо!
Тепер редактори знають.