-
13 Травня/ 16:25
Vinnytsia
Публікація13.05.2516:25
У Вінниці стартував проєкт «Гончарство в темряві» для ветеранів, які втратили зір
У Вінниці з 1 травня стартував проєкт «Гончарство в темряві» для ветеранів, які втратили зір.
Як повідомили організатори, пресконференція з нагоди старту проєкту зібрала представників національних та місцевих медіа, громадських організацій, перших учасників програми й партнерів ініціативи, зокрема Офісу туризму Вінниці та Департаменту маркетингу міста і туризму.
Мета проєкту – відкрити нові можливості для самореалізації та соціальної адаптації людей, які втратили зір, зокрема внаслідок війни.
Проєкт реалізує ГО «Центр соціально-інклюзивного партнерства» в співпраці з артпростором «Етночари» в межах проєкту «Посилене партнерство для сталого відновлення» (EPSR), що фінансується урядом Швеції через Шведське агентство з міжнародної співпраці та розвитку (Sida) та виконується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
Першу групу учасників, з п’яти ветеранів з різних регіонів України, вже відібрали. Упродовж 45 днів учасники опановуватимуть основи гончарства – роботу за гончарним кругом, техніки ліплення та декорування.
У межах реабілітаційної програми учасники також проходять тренінги з орієнтування й мобільності, навчаються користуватись смартфонами та комп’ютерами, отримують психологічну підтримку та проходять фізичну реабілітацію. Для них організовано проживання, харчування та супровід.
Юлія Бабаєва, керівниця мультидисциплінарної команди Центру «Поділля» та координаторка проєкту «Гончарство в темряві» зазначила, що після завершення навчання кожен учасник отримає гончарне коло, стартовий набір глини та необхідні інструменти.
Менторка програми, засновниця артпростору «ЕтноЧари» Вікторія Ніколаєва розповіла, що її надихнули історії незрячих гончарів минулого, які, попри втрату зору, продовжували створювати традиційний посуд.
Методики викладання для незрячих наразі не існує — ми створюємо її фактично з нуля. Є багато різних підходів до відкриття майстерні. Початковий варіант мого шляху — це гончарство на кухні. Цього було достатньо, щоб розпочати. Ми хочемо дати учасникам упевненість, що вони зможуть реалізувати це самостійно, – додала менторка.
Фото надані організаторами
Читайте також:
Бійця з Вінниччини на псевдо "Малий" головнокомандувач ЗСУ нагородив відзнакою "Золотий хрест"
Дякуємо!
Тепер редактори знають.