Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних Сил, які обслуговують літаки у піхотні підрозділи, переводити не планується.
Натомість Генштаб повідомляє, Повітряні Сили ЗС України навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.
Водночас, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів ЗСУ, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо.
– Ситуація на фронті непроста, на багатьох ділянках бракує піхотинців. Рішення про посилення сухопутних бригад на передовій за рахунок військовослужбовців із підрозділів інших родів та видів ЗСУ є вимушеним кроком військового керівництва для зміцнення нашої оборони. Слід наголосити, що Головнокомандувач ЗСУ заборонив переміщення із займаних посад фахівців високотехнологічних спеціальностей та тих, які пройшли підготовку за кордоном на іноземних зразках озброєння та військової техніки, – йдеться у дописі.
Що кажуть у Повітряних Силах
У Повітряних Силах також прокоментували ситуацію. Зокрема заявили, що не будуть здійснюватись переведення фахівців інженерно-авіаційної служби в підрозділи інших родів та видів ЗСУ. Це стосується й інших дефіцитних у Повітряних Силах спеціальностей.
Також вказано, що не йдеться про переведення людей, які навчались за кордоном на західну техніку зенітних ракетних військ, підготовлених воїнів з розрахунків мобільних вогневих груп, інших вузькоспеціалізованих фахівців, знайти заміну яким обʼєктивно важко.
– Ситуація на фронті дійсно вимагає непростих рішень від вищого військового керівництва, зокрема це стосується і переведення в підрозділи інших родів та видів ЗСУ військовослужбовців Повітряних Сил. Повітряні Сили уже не перший рік посилюють бойових побратимів на передовій, передусім це стосується підрозділів, які готуються на базі Зведеної стрілецької бригади Повітряних Сил, і воюють на “найгарячіших” напрямках фронту, – підкреслюється в дописі.
Також зазначено:
– Відповідно до прийнятих рішень, Повітряні Сили поетапно переводять в сухопутні підрозділи визначену кількість особового складу для посилення бригад на лінії фронту. Втім, це не буде стосуватись саме дефіцитних спеціальностей й фахівців, які задіяні для виконання завдань бойовою авіацією.
Що передувало
Військовослужбовці Повітряних сил ЗСУ почали масово повідомляти в соцмережах, що до військових частин ПС ЗСУ надійшло розпорядження про переведення великої кількості особового складу в піхотні підрозділи. За їхніми словами, відповідно до отриманих 12 січня телеграм, із бригад тактичної авіації планують перевести сотні військовослужбовців.
Переважно під переведення потрапляють авіаційні техніки, які роками навчалися обслуговувати літаки.
[Це рішення] може поставити під загрозу не лише нашу здатність виконувати бойові завдання, а й знищити саму основу нашої авіації. До нашої частини надійшла телеграма про переведення майже всіх техніків у піхоту, що означає, що ми залишимось без технічного персоналу, який обслуговує наші літаки. Раніше вже забирали 250 осіб, зараз планують перевести ще 218 людей, — йдеться в тексті звернення.
У разі переведення такої кількості людей з інженерно-технічного складу, авіаційні бригади не зможуть виконувати поставлені завдання через неможливість підготовки повітряних суден до вильоту.
У свою чергу пілот Повітряних сил ЗСУ, Герой України майор Вадим Ворошилов із позивним “Karaya” прокоментував:
Чи готові ми їх просто віддати? Ні, адже це дуже вузько направлені спеціалісти, котрі вчились в вищих військово навчальних закладах упродовж 5 років, здобували професійний досвід підготовки повітряних суден у бойових бригадах та в умовах ведення бойових дій. Я був свідком багатьох випадків, коли аеродром перебував під ворожим обстрілом, а інженерний склад переміщував авіаційну техніку в укриття після вильоту, або діставав льотчиків з кабіни літаків, що палає. На жаль, деякі з них віддали своє життя рятуючи авіаційну техніку, котра перебувала на землі у таких випадках.
Ілюстрація – mil.in.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.