Кіберполіція разом з Офісом Омбудсмана застерігають родини полонених і зниклих безвісти від шахраїв

16:22
Автор: Влада Мельничук
Become a Patron!

Кіберполіція разом з Офісом Омбудсмана застерігають родини полонених та зниклих безвісти від шахраїв та надали декілька рекомендацій щодо захисту від них.

Як повідомляє Поліція Вінницької області, шахраї відстежують публічні повідомлення у соцмережах людей, які шукають інформацію про своїх полонених близьких. Таким чином зловмисники використовують вразливий емоційний стан та виманюють особисті дані.

Як діють шахраї

Зловмисники видають себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів або країни-агресора та обіцяють організувати телефонну розмову, надати інформацію про місцеперебування близької людини або сприяти її звільненню. Так, шахраї під виглядом допомоги намагаються дізнатися персональні дані військовослужбовців (ПІБ, підрозділ, звання, статус), банківські реквізити, а також просять надіслати фото документів та інші особисті дані.

Рекомендації для громадян 

Зокрема, для громадян підготували основні рекомендації щодо захисту від шахраїв:

Перевіряйте джерела інформації: завжди уточнюйте, хто саме пропонує допомогу. Для цього використовуйте лише офіційні ресурси, зокрема сайти державних органів або перевірені організації, які займаються питаннями звільнення військовополонених.

Захищайте особисті дані: не передавайте конфіденційну інформацію незнайомцям, уникайте розкриття персональних даних у соціальних мережах, навіть у приватних повідомленнях.

Будьте обачними з підозрілими пропозиціями: остерігайтеся фінансових запитів, пов’язаних зі звільненням чи пошуком зниклих осіб. Державні органи та офіційні волонтерські організації не стягують оплату за інформацію чи допомогу.

Звертайтеся до правоохоронних органів: у разі підозри на шахрайство звертайтеся до Кіберполіції за посиланням.

Щоб передати повідомлення про потрапляння близької людини в полон чи здати біологічні зразки ДНК-профілю можна звернутися до Національної поліції України. На офіційному сайті Поліції також доступний алгоритм дій у випадках зникнення близьких або їх перебування в полоні.

Куди звертатися за допомогою

Для забезпечення безпечного та надійного пошуку зниклих безвісти, питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих та примусово переміщених цивільних осіб, включно з дітьми, громадяни можуть звертатися до Офісу Омбудсмана.

Ось декілька способів:

– зателефонувати на гарячу лінію за номерами: 0800501720 або 0442997408;
– надіслати повідомлення на електронну пошту: [email protected];
– особисто звернутися до громадської приймальні за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Громадян просять бути пильними та обережними: звертатись лише до офіційних джерел, не надавати приватну інформацію невідомим особам і обачно взаємодіяти з незнайомцями в інтернеті. Адже захист особистих даних та інформаційна обізнаність — ключові інструменти протидії шахраям.

Ілюстративне фото – vechirniy.kyiv.ua