Кібератака на держреєстри України: що про це відомо

13:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вчора, 19 грудня, відбулася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час. Наразі фахівці працюють у посиленому режимі над поетапним відновленням доступу до реєстрів.

Про це повідомляє Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Так, внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово призупинили роботу Єдиних та Державних реєстрів, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України.

За попередньою оцінкою, загроз функціонування іншим ресурсам – немає. Вказано, що в першу чергу будуть відновлені Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та Держреєстр прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Час першочергового відновлення складатиме орієнтовно до двох тижнів.

Особливості надання послуг громадянам будуть надані завтра впродовж дня.

– Після повного відновлення буде проведено ґрунтовний аналіз атаки спільно з профільними органами для посилення захисту від подібних втручань у майбутньому, – зазначає Стефанішина.

Кібератака та росіяни

Як повідомляє ДетекторМедіа з посиланням на брифінг в Міністерстві юстиції т.в.о керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимира Карастельова, за кібератакою на реєстри Мін’юсту стоять російські спецслужби, зокрема хакерське угруповання, пов’язане з Головним управлінням Генерального штабу ЗС РФ.

За попередніми даними СБУ, згадана хакерська атака могла готуватися ворогом протягом кількох місяців. Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за статтею 438 («порушення законів та звичаїв війни»).

Також за словами Ольги Стефанішиної, перед пресконференцією вона отримала інформацію від голови Держспецзв’язку про те, що наразі витік даних не підтверджується.

Як повідомляють у Центрі протидії дезінформації, наразі пропаганда рф поширює брехню, що через хакерську атаку на державні реєстри України повністю заблокований доступ до «баз даних ТЦК», через що законна мобілізація в Україні «фактично заблокована» і працівники ТЦК «хапають людей на вулиці без розбору».

Однак це не відповідає дійсності. Як повідомляють в Центрі, застосунок «Резерв+» працює, а доступ до бази «Оберіг» не втрачений. Мобілізаційні заходи в Україні тривають та здійснюються відповідно до чинного законодавства.

Фото – Слово і Діло

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.