З чого будувати будинок: від чого залежить вибір матеріалу

14:49
Автор: admin
Become a Patron!

Реклама

У галузі будівництва, як і в будь-якій іншій, існують свої актуальні тенденції. Це стосується архітектурних рішень різного характеру. Зокрема – з чого будувати будинок. Будівельна компанія Атлант розповість більше про критерії та варіанти вибору матеріалів для створення красивого і сучасного будинку.

Що важливо знати перед вибором будматеріалів?

Перш ніж розпочати будівництво, потрібно зрозуміти, з чого буде вигідніше будувати будинок. До вибору слід підходити максимально відповідально, щоб сьогоднішнє рішення не стало причиною серйозних наслідків у майбутньому.

На які критерії потрібно спиратися при виборі:

  • Довговічність. Дерев’яний будинок – це красиво. Однак він більше підходить для відпочинку, а не для постійного проживання. Тому в цьому випадку краще вибрати що-небудь інше, що прослужить довше.
  • Швидкість будівництва. Стіни з цегли зводити потрібно досить довго. Якщо час обмежений, правильним рішенням буде вибір газоблоків або модулів. Так, наприклад, на будівництво житла із СІП-панелей (просто коробку) йде всього кілька днів.
  • Базові властивості. Важливо звертати увагу, зокрема, на гідро- звуко- і теплоізоляцію. Також, потрібно розуміти, чи відповідає матеріал нормам пожежної безпеки.
  • Вартість. Модульні конструкції обійдуться в рази дешевше за цеглу, що здорово допоможе заощадити на інші потреби.

Однак, навіть з урахуванням усього перерахованого, не слід забувати й про власні побажання. Адже будинок будується для відповідно до потреб замовника.

Який будматеріал краще вибрати для стін?

Сучасні технології дали змогу суттєво розширити перелік будівельних матеріалів, які здатні стати основою для майбутнього будинку.

Деревина

Ось з чого краще будувати будинок, якщо пріоритет – це екологічність і натуральна привабливість. Вони швидко прогріваються і в них почуваєшся добре. Але водночас вони не відрізняються довговічністю. Доводиться проводити обробку великою кількістю засобів. Зокрема, від паразитів, щоб поліпшити його властивості. Але після цього вже не можна говорити про натуральність матеріалу. До недоліків можна зарахувати й те, що профільований брус повинен «сідати» не менш як рік, а клеєний – хоч і не вимагає усадки, але коштує великих грошей.

Каркас

Каркасні будови відносять до легких за всіма параметрами. Вони коштують недорого, споруду звести можна швидко. Однак і тут не обійшлося без мінусів. Каркасний будинок вирізняється низькою шумоізоляцією, а також потребує встановлення допоміжної системи вентиляції. Каркас навряд чи можна назвати довговічним, адже в його основі лежать деревина й утеплювач. Як мінімум, він може бути уражений гризунами.

КУПУВАТИ ЧИ БУДУВАТИ». Як лучанин передумав будуватися, зекономив час, гроші і нерви та оселився в новому будинку

Цегла і керамоблок

Цегла все ще залишається найбільш популярним будматеріалом. Що не дивно, адже вона вирізняється міцністю і довговічністю.

Однак за частиною енергоощадження вона поступається керамоблоку. Цей матеріал має пористу структуру і низький рівень теплопровідності. Водночас, він такий же міцний та стійкий до холодів, як цегла. Не кажучи вже про розміри – один керамоблок здатний замінити до семи цеглин. Однак він відрізняється недешевим цінником.

Піно- і газоблоки

Мають попит, завдяки своїй бюджетності, а також екологічності. Обидва робляться з піску, води й цементу, але розрізняються добавками: це піно- і газоутворювач, відповідно. Стіни з цих матеріалів допомагають у створенні чудового мікроклімату, а легкість самого матеріалу дає можливість заощадити на фундаменті. Відрізняється тепло- і звукоізоляцією, а також стійкістю перед високою температурою. З недоліків можна виділити недостатньо високу міцність. Будинок потребуватиме додаткового армування, щоб під час усадки стіни не розтріскалися.

У кожного з перерахованих пунктів є свої переваги й недоліки. Тому з якого матеріалу буде краще будувати будинок, треба вирішувати, виходячи з того, що саме хочеться отримати від цієї споруди. Як мінімум, необхідна вона для тимчасового або постійного проживання.