Азалії в ландшафтному дизайні: ідеї для створення яскравих квіткових композицій

15:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Реклама

Азалії в ландшафтному дизайні: ідеї для створення яскравих квіткових композицій

Азалії — найбільш відомі в садівництві та ландшафтному дизайні представники роду рододендрон. Однією з переваг азалії є пишне та яскраве цвітіння. Також плюсом є різноманітність видів та сортів чагарнику, що дозволяє підібрати рослину з урахуванням кліматичних особливостей місцевості, на якій планується його культивація та втілити у своєму саду найсміливіші ідеї.

Підбір сортів азалій для створення кольорових акцентів та яскравих композицій

У ландшафтному дизайні використовується понад 30 видів азалій, які поділяються на дві великі групи:

  • вічнозелені;
  • листопадні.

Залежно від сорту висота рослини може змінюватись. Є чагарники, що виростають до 2 метрів, але є й невеликі екземпляри, крона яких розростається лише на метр. Завдяки різноманіттю габаритів і кольорів можна купити азалію, що підходить під конкретні умови.

Вибір місця для посадки чагарників

Кращим місцем для азалії буде зона з півтінню, щоб прямі сонячні промені потрапляли на листя лише рано вранці або ввечері. Азалія любить непряме світло і під палючим сонцем швидко втрачає свою декоративність. Місце для посадки слід вибирати так, щоб чагарник був захищений від вітру в холодну пору року та від затоплення водою навесні.

Рододендрони вимогливі до ґрунту. Цим рослинам потрібен пухкий ґрунт і з вираженою кислою реакцією — 4–5 pH. У ґрунтовій суміші повинні бути торф, пісок і хвойна земля.

Догляд за азаліями у ландшафтному дизайні

Час для посадки на садовій ділянці краще вибрати навесні, коли земля прогрілася, але рух соку ще не почався. Висаджуючи рослину, слід попрацювати над складом ґрунту та структурою лунки:

  • розмір лунки: глибина близько 50 см та діаметр — 60–70 см;
  • дренажний шар з піском та керамзитом для підкислення ґрунту повинен становити не менше 10 см;
  • викопану землю змішують з кислим торфом, піском, перегноєм та ґрунтом із хвойного лісу або посадки;
  • при весняній посадці можна додати до лунки мінеральне добриво;
  • частину землі засипають нв дренаж, потім розміщують по центру лунки саджанець і додають ґрунт, що залишився;
  • ґрунт слід акуратно утрамбувати та рясно полити;
  • ґрунт мульчують хвойною тирсою, голками, подрібненою корою, торфом.

Поливати азалію слід у міру підсихання верхнього шару ґрунту. У спеку можна обприскувати рослини, причому в період цвітіння обприскування краще не застосовувати.

Також для підтримки кислотності раз на місяць у поливну воду додають лимонну кислоту.

Підживлення виконується весною перед цвітінням і після опадання квіток.

Саджанці повинні сформувати гармонічну кулясту крону. Після відцвітання можна проводити формувальну обрізку. Навесні обрізають сухі та пошкоджені гілочки.

Слід потурбуватися про молоду азалію перед початком холодного сезону. Для укриття рослини у перші роки його життя можна використовувати хвойні гілки чи агроволокно. А ось дорослі азалії морозостійкі та можуть перезимувати без укриття.

Ідеї для розміщення азалій у саду

Азалії можна розміщувати вздовж доріжок та на окремих клумбах. Часто висаджують кілька сортів в одній зоні, щоб вони доповнювали кольори один одного. Так можна поєднувати в одну композицію листопадні та вічнозелені рододендрони.

Азалія садова може рости не тільки на сонці, а й у півтіні, а отже стане справжньою окрасою напівтіньових зон. Вони добре почуваються під деревами, їх можна використовувати для прикраси нижнього поверху саду.

Для створення цікавих квиткових композицій азалії різних сортів можна висаджувати по сусідству з папоротями, хвойними та іншими тіньолюбними рослинами.