У Вінниці розроблять концепцію покращення мобільності в центральній частині міста. Документ передбачатиме поліпшення руху громадського транспорту, зокрема, трамваїв, розвиток велоінфраструктури та підвищення безпеки пішоходів.
Про це повідомляється на сторінці Вінницької міськради.
– Ми працюємо над пріоритезацією громадського транспорту. Раніше, ми виявили найскладніші ділянки на маршрутах, визначаючи їхню проблематику. В результаті досліджень обрали та взяли за пілотний проєкт – трамвайний маршрут №6, який курсує вздовж вулиці з Вишеньки до ринку Урожай.
З метою пришвидшення руху трамваїв по вул. Келецькій, навесні поточного року, було змінено режими роботи світлофорних об’єктів на 4 перехрестях: вул. Келецька – Політехнічна; вул. Келецька – просп. Юності; вул. Келецька – 600 річчя; вул. Келецька – Данила Галицького.
В результаті проведених змін, збільшилася тривалість дозволяючого сигналу для руху трамваїв по вул. Келецькій з дотриманням належного рівня безпеки руху, зменшилася тривалість проходження трамваями маршрутів №2, 3, 6 ділянки між контрольними пунктами «Ринок «Вишенька» і «Ринок «Урожай», відповідно час оборотного рейсу скоротився на 4 хвилини, експлуатаційна швидкість руху трамваїв по вул. Келецькій збільшилася з 12,3 км/год до 13,1 год. Продовжуємо працювати і далі. Такі дослідження – це старт роботи з містом побратимом Карлсруе, – розповідає директор Департамент транспорту та міської мобільності Вінницької міської ради Андрій Сорокін.
Зазначено, що новий проєкт не лише допоможе скоротити час проїзду громадського транспорту в центрі міста, оптимізувати розташування зупинок, підвищити безпеку руху громадського транспорту та розвантажити рух у центрі міста від автомобілів, а також забезпечити комфортний та безпечний рух для пішоходів та велосипедистів у центральної частини міста.
Загалом проєкт триватиме три роки – до 2027 року. Він передбачає збір даних про рух приватного і громадського транспорту, соціологічні опитування, воркшопи, зустрічі експертів, обмін досвідом із німецькими партнерами.
Реалізовують проект у нашій громаді за підтримки Агенції просторового розвитку, у тісній співпраці з фахівцями з Карлсруе.
Зазначено, що перший етап вже стартував на початку вересня. Щоб вивчити транспортні потреби вінничан – запустили соціологічне дослідження (ТУТ). Його профінансують німецькі партнери. Дослідження проводять спеціалісти компанії Info Sapiens у форматі телефонного опитування. Воно допоможе краще зрозуміти транспортну поведінку і проблеми мешканців у пересуванні по місту та проблематику мобільності у Вінниці загалом та в центрі, зокрема.
– Дослідження щодо мобільності разом з іншими даними і аналітикою, що будуть зібрані на підготовчому етапі, стане основою для розробки рішень із трансформації вул. Соборна для впорядкування зупинок громадського, паркування, оптимальної організації руху транспорту і пішоходів. Крім того, планується реалізація тестового проєкту із покращення керування трафіком у центрі міста. В результаті ми отримаємо рішення для створення більш комфортного простору на вул. Соборна та стабільну і ефективну роботу громадського транспорту, – каже головний експерт з просторового планування Агенції просторового розвитку Максим Кравчук.
Фото ВМР
Дякуємо!
Тепер редактори знають.