З російського полону вдалося повернути ще 115 захисників, зокрема й родом з Вінниччини

14:14
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 24 серпня, ще 115 наших захисників повернулися з полону додому. Зокрема є бійці з Вінниччини. 

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, вдалося повернути 115 воїнів Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби.

– Ми пам’ятаємо про кожного й кожну. Шукаємо та докладаємо максимум зусиль, щоб повернути всіх. Дякую кожному підрозділу, який поповнює наш обмінний фонд. Це наближає звільнення наших військових, наших цивільних із російського полону. Дякую нашій команді та партнерам, ОАЕ за те, що наші люди повертаються додому, – додав Зеленський.

 

 

 

Окрім того, міський голова Вінниці Сергій Моргунов повідомив, що до рідної Вінниччини з московитського полону вдалося повернути сімох захисників хлопців – Артема, Олександра, Віктора, Андрія, Артура, Олександра та Вʼячеслава. Вказано, що усі – 2001-2002 року народження.

– З ними, як завжди, депутатка міської ради та керівниця Координаційного штабу Центрального регіону Юлія Павлюк. Хлопці отримують необхідну допомогу та виходять на звʼязок із рідними. Попереду на них чекає лікування та реабілітація, – зазначив мер.

Що відомо про визволених військових

Окрім того, за повідомленням Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, врятовані під час 55-го обміну полоненими – це військовослужбовці-строковики, зокрема і ті, які потрапили у ворожу неволю під час героїчної оборони рідної землі ще в перші місяці повномасштабного російського вторгнення у 2022 році.

Серед інших вдалося визволити дев’ятьох незаконно засуджених оборонців. Звільнено військових моряків та трьох прикордонників, а також 82 оборонці Маріуполя (з них пів сотні боронили “Азовсталь”).

Усі врятовані цього разу – солдати, сержанти та матроси.

Також додому повертаються шестеро нацгвардійців з гарнізону охорони Чорнобильської атомної станції, військовослужбовці, які боронили Київську, Донецьку області, Херсонщину та Луганщину.

Українські воїни, яких сьогодні вдалося звільнити з неволі ворога, також брали участь у важких боях за Гостомель і запасний командний пункт Генштабу на Київщині, а на Херсонщині – за пропускний пункт “Чонгар” на адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом.

– Чимало визволених українських військовослужбовців мають проблеми зі здоров’ям внаслідок поранень, а також через недотримання росією норм Міжнародного гуманітарного права у полоні. Всі вони пройдуть медичний огляд, необхідне лікування, отримають психологічну допомогу, реінтегруються в наше суспільство та дістануть належні виплати, – зазначили у Координаційному штабі.

Фото з фейсбук-сторінки Володимира Зеленського

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.