У Вінниці вісім фізичних осіб у галузі бджільництва, які є власниками бджолосімей, отримають фінансову підтримку на безповоротній основі. Зокрема, розмір разової річної фінансової підтримки складає 200 гривень за одну бджолосім’ю.
Як повідомляє Вінницька міська рада, також окрему фінансову допомогу отримають ще три фермерські господарства.
Вказано, що фінансову підтримку пасічники отримають протягом серпня. Вони розводять бджіл у Вінниці, Малих Крушлинцях та Великих Крушлинцях.
На грошову допомогу можуть розраховувати фізичні особи, які є резидентами України та їхні пасіки розташовані на території Вінницької громади. Загалом цьогоріч підтримкою скористалися 29 бджолярів.
За словами директора департаменту економіки і інвестицій ВМР Максима Мартьянова, Порядок надання фінансової підтримки на безповоротній основі фізичним особам у галузі бджільництва за рахунок коштів бюджету ВМР діє з минулого року і має попит серед пасічників, які мають намір розвивати свою справу. Це допомагає виводити бізнес з тіні.
У свою чергу фермерські господарства отримають допомогу в рамках Порядку надання фінансової підтримки на безповоротній основі суб’єктам господарювання у галузях овочівництва та картоплярства коштом бюджету Вінницької МТГ.
Йдеться, що троє аграріїв займаються на своїх угіддях вирощуванням капусти. Працюють вони в Щітках та Вінницьких Хуторах.
Хто може отримати допомогу?
Згідно з Порядком право на отримання фінансової підтримки на безповоротній основі мають суб’єкти господарювання, які відповідають наступним умовам:
– стосовно яких не відкрито провадження у справі про банкрутство, та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
– які не мають простроченої заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролювальні органи ГУ ДПС у Вінницькій області;
– які зареєстровані в Державному аграрному реєстрі;
– право власності та/або користування земельними ділянками зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно на території Вінницької міської територіальної громади.
Фінансова підтримка надається один раз на рік суб’єктам господарювання:
– у розмірі 30 % вартості висадженого/висіяного в поточному році насіння овочевих, баштанних культур та картоплі (без урахування податку на додану вартість), але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу;
– у розмірі 30 % вартості обладнання, матеріалів, робіт зі встановлення системи краплинного зрошення, але не більше ніж 50 тис. грн одному отримувачу у розмірі 15 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь під вирощування овочевих, баштанних культур та картоплі, але не більше ніж 60 тис. грн одному отримувачу.
Ілюстрація – kurkul.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.