Виставка холодної зброї часів козаччини, виставка сучасної зброї і навіть тир, де можна її випробувати, а також стрільба з лука, кінне шоу, виступи рок-гуртів та кобзарів із козацькими піснями – то лише частина насиченої програми фестивалю «Батозька битва». Відбутися він має вже цієї суботи, 3 червня, у селі Четвертинівка Тростянецького району.
Всеукраїнський фестиваль «Батозька битва» присвячений 365-й річниці легендарної битви під горою Батіг, де й 1652 році зійшлися союзна армія Війська Запорозького і Кримського Ханства під проводом Богдана Хмельницького проти війська Речі Посполитої під командуванням Марціна Калиновського. Нині це місце – територія села Четвертинівка.
- За допомогою таких заходів ми намагаємося залучити більше молоді, для того, щоби викликати в неї інтерес до історії України та подій, які безпосередньо пов’язані із боротьбою за нашу державність. А ця подія пов’язана з історією нашої незалежності. І сьогодні, коли Україна продовжує підтверджувати свою державність, як ніколи важливо виховувати в молоді патріотизм і почуття любові до рідної країни та прагнення її захищати, – говорить ініціатор та один із організаторів заходу, депутат обласної ради Володимир Барцьось.
А програма фестивалю і справді насичена. Основний день всіх заходів – 3 червня. Проте для тих, хто бажає помилуватися мальовничими краєвидами села Четвертинівка та його околиць, буде організовано наметове містечко та екскурсії місцями історичної слави цього козацького села 2 червня. Щоправда, намети і все спорядження для такого проживання треба брати своє.
- Фестиваль умовно можна поділити на кілька блоків. Один із них – урочистий: буде мітинг біля Меморіалу Козацької Слави у Четвертинівці, інший – історично-просвітницький: буде організовано зустріч із Героєм українсько-московської війни, учасником бойових дій із позивним «Гора», – говорить Володимир Барцьось.
Ще один блок – показовий: виступатимуть представники козацьких бойових осередків із міста Дніпро, із Вінниці, Тиврова, а також школа козацького гарту ім. Данила Нечая із Гнівані, – розповіла співорганізаторка заходу, директорка благодійного фонду «Волонтерський тил» Ніна Бегас:
- Родзинкою стане кінне шоу від каскадера Олега Юрчишина – буде шість коней із вершниками, які виконуватимуть вражаючі та подекуди небезпечні трюки. Також плануємо показові виступи козацьких бойових мистецтв та змагання «Лава на лаву». А музичний настрій цьому дійству задаватимуть рок-гурти «Проти течії» та «Колір ночі» із козацькими піснями.
Поєднати сторінки історії минулого та сучасного запропонував вінницький осередок клубу військово-патріотичного виховання «Айдар». Так, Вінницький обласний краєзнавчий музей, котрий також сприяє в організації фесту, готує до фестивалю пересувну виставку холодної козацької зброї. «Айдар», заручившись підтримкою Товариства сприяння обороноздатності України, готує виставку зброї сучасної.
- Будуть присутні на фестивалі також «айдарівці» – вони розповідатимуть сучасні сторінки історії – про нинішню війну в Україні. Також буде тир, де можна буде повправлятися у стрільбі під наглядом досвідчених снайперів, – каже представник ВПК «Айдар» Андрій Мельничук.
Участь у фестивалі – безкоштовна. Так само безкоштовно буде організовано автобусне сполучення від Вінниці безпосередньо на фестиваль. Автобус рушатиме о 7:00, проте місце збору організатори повідомлять згодом, або дізнатися деталі можна буде самостійно за телефонами: 093-42-43-905, 096-716-81-99, 068-057-96-33, 0432-67-20-93. Також стежити за оновленнями можна на сторінці фестивалю у Фейсбук.
- Крім того, 3 червня буде щогодинного відправлятися фестивальний автобус із Тростянця до Четвертинівки, також безкоштовно. Тому усім, хто їхатиме не з Вінниці, не потрібно перейматися – ви прибуваєте та центральний автовокзал Тростянця і звідти ж їдете спеціальним автобусом, – говорить Ніна Бегас.
Організатори повідомляють, що даний фестиваль є одним із кроків на створення у Вінницькій області історико-культурного заповідника.
- Біля Четвертинівки була здобута не одна перемога, тому про це треба розповідати. Ми звикли, що у нас культивували “пораженські” настрої – ми відзначали тільки якісь сумні дати. Але в нас в історії є і багато переможних сторінок, і Четвертинівка може стати однією із таких для всієї України, якщо говорити про це, – каже Володимир Барцьось. – Створення заповідника цьому сприятиме. І вже розпочато процедуру для цього – музей у Четвертинівці, присвячений подіям національно-визвольної війни, отримав статус філії обласного краєзнавчого музею. От проведемо фестиваль, залучимо спонсорів і будемо опікуватися цим питанням. Як депутат обласної ради я буду сприяти створенню цього заповідника.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.