У Вінниці сьогодні, 25 січня, відкрили регіональний офіс декарбонізації та енергоефективності. Також Вінницька міська рада підписала з Держенергоефективності меморандум про співпрацю у сфері енергоефективності та декарбонізації.
Як розповіла журналістам Ганна Замазєєва, голова Держенергоефективності України, офіс зможе допомогти як бізнесу і комунальним закладам, так і звичайним громадянам.
– Ми будемо працювати з муніципалітетом, з усіма комунальними закладами – де потрібно зробити інвентаризацію, де енергоаудити, які програми можна застосувати. Працюватимемо і з бізнесом усіх напрямків – до нас можуть звертатись усі щодо лізингу чи кредитування по заходах енергоефективності.
Що ж до населення, то, думаю, в лютому-березні ми оголосимо конкретні програми, щодо яких зможуть звертатись громадяни. Наразі вони вже можуть звертатись за рекомендаціями, – зазначає Ганна Замазєєва.
Щодо змін, які очікують Вінницю через співпрацю з Держенергоефективності, очільниця Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України розповіла, що наразі існує “Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року”.
Він передбачає близько 30 різних заходів (термомодернізація будівель, розвиток електротранспорту тощо) та є обов’язковим до виконання на території нашої держави.
Тому першочергово у Вінниці відбудеться інвентаризація тих заходів Національного плану, які вже реалізовують у нашому місті, та аналіз перешкод, які не дали реалізувати ті чи інші норми плану.
– Ми зможемо отримати експертизу під час підготовки проєктної документації, консультації. А також залучити різні ресурси, зокрема дешеві кредити, гранти чи донорські програми (на заходи з енергоефективності, – авт.), – розповідає Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Разом з тим, як зазначила Марія Вікторівна Малая, перша заступниці Голови Держенергоефективності, енергоефективність, перш за все, – це зміна поведінки. Тож починати потрібно зі зміни сприйняття суті заходів енергоефективності та своєї поведінки.
Фото Євгена Симоненка та автора
Дякуємо!
Тепер редактори знають.