«Офіс туризму Вінниці» напередодні Різдва, 23 грудня, організовує мінітур «Скарби».
Як повідомляє Visit Vinnytsia, маршрут: Вінниця – с. Корделівка – с. Хорошів – Житомир – Вінниця.
– Що між ними спільного і є справжнім скарбом з точки зору архітектурної та історико-культурної спадщини? Водонапірні вежі. Причому усі вони були побудовані приблизно в один і той самий час і на початках використовувались за своїм прямим призначенням (у Корделівці, до речі, до цих пір), а також як пожежна каланча. Житомирська збудована в стилі модерн, який так любив творець вінницької вежі Григорій Артинов. Хто збудував водонапірну башту у Корделівці – невідомо, але місцеві і туристи вбачають у ній почерк саме Артинова. Бо вона справді доволі схожа на вежу, – йдеться у дописі.
Учасники та учасниці подорожі також відвідають Музей коштовного і декоративного каміння у Хорошеві. Це один із відомих геологічних музеїв України та світу. Він вже понад 20 років має статус наукового об’єкта, який є національним надбанням України. Тут зібрана колекція із 1800 зразків дивовижних мінералів із геологічних утворень України, Європи, Америки, Африки тощо.
Крім цього, учасники побачать ґрунт неземного походження, із Місяця. Його подарував NASA Національному музею космонавтики ім. Корольова. Саме українець Сергій Корольов, народжений у Житомирі, став «батьком» радянської аерокосмічної галузі після того, як пройшов концтабори ГУЛАГу. У меморіальному будинку-музеї досі зберігаються документи, особисті речі та меблі родини Корольових.
І також організовують прогулянку вулицями Житомира, щоб познайомитися з історією цього прадавнього міста. Воно засноване у 884 році. Під час прогулянки можна буде побачити найбільш визначні пам’ятки архітектури та Замкову гору, де за легендою і було засновано місто. Це ще одна паралель із Вінницею.
Розклад туру:
7:00 – Виїзд
7:00 – 07:30 – Вінницька водонапірна вежа
8:10 – 8:30 – с. Корделівка (Вінницька область) Водонапірна вежа
10:30 – 12:00 – с. Хорошів (Житомирська область) Музей коштовного і декоративного каміння
12:00 – 13:00 – Переїзд до Житомира
13:00 – 13:40 – Обід. Кафе швидкого приготування «Час поїсти»
14:00 – 15:30 – Національний музей космонавтики імені С. Корольова
16:00 – 17:30 – Екскурсія містом «Вулиці Житомира: Історія. Сучасність. Краса».
19:30 – 20:00 – Орієнтовне повернення у Вінницю
Для участі потрібна попередня реєстрація за ЦИМ посиланням. Вартість – 760 гривень.
Фото – зі сторінки Visit Vinnytsia у Facebook
Дякуємо!
Тепер редактори знають.