Ігри як спосіб пізнання літератури: як до Вінниці завітала мандрівна студія “ПереФарбований лис”. ФОТО

13:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

Цієї суботи, 21 жовтня, до Вінниці завітала мандрівна студія навкололітературних ігор “ПереФарбований лис”. Так, вдень відбулася літературна гра за принципом “Мафії”, а ближче до вечора – буриме. 

“ПереФарбований Лис” – це спільний проєкт психологині Марії Діденко та освітянки Валентини Мержиєвської, що націлений на популяризацію літератури й читання. Як нестандартний спосіб зацікавити людей літературою, обрали навкололітературні ігри. З проєктом організаторки їздять містами України й у суботу, як і анонсувалося, приїхали до Вінниці.

Зазначимо, що навкололітературні ігри є продовженням літературного подкасту “ПереФарбований Лис”. Так, як пише leopolis.news, Валентина та Марія розповідали, що ідея подкасту виникла, коли вони обмірковували ідею осмисленого читання та спільного обговорення книжок. Зокрема – шукали варіант поглянути з такої ж точки зору на класичну українську літературу зі шкільної програми.

Як результат, вирішили фіксувати власні досвід та спостереження в аудіоформаті й створили подкаст “ПереФарбований Лис”. Нині доступні вже майже 100 випусків. Далі Валентина та Марія вирішили також заохочувати людей до вивчення творів українських класиків за допомогою літературних ігор.

– Ідея навкололітературних ігор оригінальна – ми не зустрічали нічого подібного, – цитують leopolis.news Марію Діденко. –  Виявилося, що гра – прекрасний спосіб заглиблення у культуру. Бо гра – це стан, коли можна спостерігати за різними ситуаціями, змінювати реакції і приміряти ролі інших персонажів, щоб зрозуміти їхню мотивацію. У грі можна виходити за власні рамки і пробувати нове.

Про захід у Вінниці

Ми відвідали захід у приміщенні “Боже, Вільної школи”, де організували буриме – літературну гру, що полягає у створенні віршів (частіше жартівливих) на задані рими чи на задану тему. Часто буриме буває експромтом і має всі його художні особливості.

Організаторки взяли за основу для гри Антологію Української поезії, де вони обирали вірш, вичитували з нього окремі слова, з яких далі учасники мали будувати власні вірші й по завершенні раунду зачитувати й порівнювати з оригіналом.

 

 

 

На гру зібралось семеро учасників, що виявилось доволі комфортною кількістю для такої гри, адже дало змогу провести цілих три раунди – тобто кожен з учасників написав по три вірші. Створювати поезію можна було в абсолютно вільній формі, навіть на два рядки.

До слова, завдяки прямо таки літній погоді гру влаштували на ґанку, а не в приміщенні, тож захід вийшов дуже затишний.

 

 

 

По закінченню гри було влаштовано “рефлексію”, коли учасники обговорювали свої враження від гри та написані твори. Учасники відзначали, що залишились дуже задоволені грою і, зокрема, її розвиваючою складовою.

Далі студія “ПереФарбований лис” має ще подібні івенти у Кропивницькому, Харкові, Полтаві та Івано-Франківську.

Текст та фото – Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.