-
22 Травня/ 11:20
Vinnytsia
Публікація22.05.1711:20
На Вінниччині селяни самостійно відновлюють старовинну козацьку церкву. ФОТО
В Оратівському районі, у селі Мала Ростівка, місцеві жителі власними силами відбудовують козацький храм XVIII століття. З часом споруда настільки зруйнувалася, що легше було б побудувати нову. Однак місцевий фермер-меценат взявся за реставрацію понад 200-літньої церкви.
Про відновлення козацького храму повідомили в сюжеті ТСН. Дерев’яну Покровську церкву вирішили відтворити максимально автентично. Навіть залишили вцілілі балки, а зруйновані замінили міцним дубом. Реставрація храму ще триває, однак церква вже під куполом і прихожани вже ходять до храму.
Нині тут готують стіни під розпис, який збираються відтворювати – ледве видніється на стінах храму. А, як повідомляє «Україна інкогніта», розписувати доведеться 140 квадратних метрів.
Церква відновлюється завдяки меценатству місцевого фермера. Однак за словами Чагівського сільського голив Дмитра Грицая, фермер не хоче, щоб його рекламували. Серед озвучених причин – люди, на жаль, не вірять у благочинність за просто так. У той же час місцеві жителі долучилися до відновлювальних робіт. Хоча в селі проживає лише близько 200 жителів.
- Вона побудована 1775-1776 роках. Є у нас такий місцевий краєзнавець Володимир Демчик, який досліджував це питання. Він живе і працює в Києві. Церква побудована в старому українському стилі, який і відновлюють, – каже Дмитро Грицай.
За інформацією ресурсу «Україна інкогніта», храм – це дерев’яний тетраконх із прибудованою (вже в єпархіальному стилі) дзвіницею. Такі храми часто зводилися козаками, тому церкву й називають козацькою.
За словами Дмитра Грицая, робота над відновленням храму розпочалася ще влітку минулого року, але активна її фаза – рання весна 2017-го.
- У селі є два місця, де відчуваєш якесь піднесення. І це помічає багато людей. Одне з них – навпроти купола цієї церкви, а інше – за селом, – каже Дмитро Грицай.
Продовжуючи традицію відновлення, це буде церква українського патріархату, яка перейде у власність громади. Однак, про швидке закінчення робіт ще не йдеться. Окреме питання – облаштування прилеглої до храму території.
Фото Романа Маленкова
Дякуємо!
Тепер редактори знають.