Вінничани разом зі своїми німецькими колегами досліджуватимуть архівні документи як Німеччини так і України про концтабір, який розташовувався свого часу на вулиці Чехова у Вінниці.
Студенти Інституту історії, етнології і права ВДПУ ім. М. Коцюбинського та куратори проекту кілька разів відвідають Німеччину, щоб ознайомитися із роботою місцевих істориків та громадських організацій, в свою чергу німецька делегація відвідає Вінницю. Німецьку сторону у проекті представлятиме громадська організація “Німецька молодь в Європі” Північної Рейн-Вестфалії. Про це повідомляють у сюжеті радіокомпанії “Місто над Бугом”.
У Вінниці українські та німецькі вчені досліджуватимуть нацистський проект з “розчищення раси”
Досліджуватимуть концентраційний табір, який існував із жовтня 1941 року до вересня 1943-го. За статистикою, яку вели у Вермахті, до цього табору потрапили близько 20 тисяч радянських солдат. У 2008 році рештки перепоховали. Частину – на вулиці Київській, частину вивезли до Славути Хмельницької області. Проект під назвою “Повернення в колективну пам’ять суспільства забутих груп жертв ІІ Світової війни Вінницького регіону – Шталагу № 329” втілюватимуть протягом трьох років. Результат своєї роботи фахівці-історики покажуть у тематичній музейній виставці. Розробка дизайну, змісту та структури музейної експозиції буде здійснюватися з врахуванням рекомендацій міжнародних історико-краєзнавчих організацій, зокрема, громадських організацій Федеративної Республіки Німеччини та фінансуватися коштами фонду “Пам’ять, відповідальність та майбутнє”.
- Насправді ця тема військовополонених досі актуальна. Щодо документів по цьому табору, то тут роботи майже непочатий край, майже нічого не відомо. На жаль, справді потрібний військовий архів в Росії для нас закритий, тому інформацію будемо вишуковувати в наших державних архівах, – розповів кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Вінницького державного педагогічного університету Павло Кравченко.
На дослідження правди про концентраційний табір німецька сторона виділяє 37 тисяч євро, свій внесок у фінансування роботи також зробили із обласного бюджету Вінниччини – 42 тисячі гривень.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.