У вінницькій “ПІЧі” триває виставка робіт митців резиденції “Бакота Хаб”. ФОТО

12:07
Автор: Vежа
Become a Patron!

У вінницькому артпросторі “ПІЧ” (вул. Сковороди, 25 (на мапах досі Пушкіна)) триває виставка робіт резидентів мистецької резиденції в “Бакота Хаб”. Експозиція триватиме до 8 вересня, а далі вирушить Україною.

Як йдеться на Facebook-сторінці артпростору “ПІЧ”, Вінниця стала першим містом, де презентовано твори митців, які в своїх творах відверто діляться емоціями від проживання війни та натхненням, яке подарувало їм перебування на схилах Дністра.

Графік: 14:00-20:00;

Вхід: довільний донат.

Як повідомила “Вежі” співзасновниця артпростору Олександра Венславовська, “Бакота Хаб” – це мистецька резиденція на березі Дністровського каньйону (Хмельницька обл.). Протягом двох тижнів митці з різних куточків Украни – 15 художників та 5 музикантів з абсолютно різними медіа, стилями та напрямками роботи – мали змогу працювати під керівництвом запрошених кураторів.

Художники: Андрій Кальков, Роксолана Дудка, Вартан Маркар’ян, Марго Резнік, Богдан Постернак, Женя Адвокат, Аліна Хорольська, Віктор Барбара, Роксолана Дейнега, Сергій Сімутін, Зірка Савка, Андрій Горбаль, Тамара Сафарова, Юлія Абрамова, Вадим Ткач.

Куратор художньої частини: Андрій Хір.

Музиканти: Лесь Якимчук, Іра Лобанюк, Антон Болденко, Галя Гурова, Сергій Боричевський.

Куратори музичної частини: Антон Слєпаков, Андрій Соколов.

Загалом було створено низку муралів, близько 20 живописних та графічних полотен, а також 5 музичних проєктів, до яких планується випуск авторських кліпів. Також під час проєкту було створено одну віртуальну скульптуру, що доступна у доповненій реальності як фільтр на сторінці “bakotahub” в Instagram.

Після Вінниці роботи заплановано презентувати також в Полтаві та Кам’янці-Подільському. Окрім цього, роботи резидентів будуть поширені на європейських фестивалях, які будуть анонсовані згодом.

Як повідомила “Вежі” вінницька мисткиня Інна Сивак, в “ПІЧі” на виставці представлено 17 картин та 7 муралів у формі фотографій.

Так, наприклад, картина на фото праворуч має назву “Боляче”. У своїй роботі її авторка Тамара Сафарова хотіла передати емоції та переживання, отримані під час війни. Що і символізує мапа України в районі грудей та серця персонажа, а спіраль замість обличчя: важкий стан тривожності та неспокою. Ракети над головою та криваве тло – символізм доволі очевидний.

Дві картини праворуч тут – авторства Сергія Сімутіна. Картини об’єднані спільною назвою “Початок”. У своїй роботі автор підіймає питання: яким буде світ після війни? Роботи – дві абстракції, що символізують історію людства протягом усього його розвитку та війни, які протягом історії тривали.

Проєкт реалізує Громадська Організація «Культурний Клуб». Засновники резиденції: Аліна Олійник та Андрій Зоїн. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Фото – зі сторінки артпростору “ПІЧ” та надані Інною Сивак