“За два місяці зможе займатися спортом”: історія першого пацієнта, якому пересадили серце в лікарні імені Пирогова

13:18
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Чоловік, який понад три місяці тому отримав пересадку серця у вінницькій лікарні, вже за два місяці зможе займатися спортом. Наразі він почувається добре.

Про історію киянина Сергія, який став першим, кому пересадили серце в обласній клінічній лікарні ім. М. Пирогова, розповіли на фейсбук-сторінці Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА.

Сергій

 

Нагадаємо, у квітні операцію над 42-річним реципієнтом здійснювали понад чотири години команда трансплантологів з лікарні ім. М. Пирогова та Національного інституту серцево-судинної хірургії їм. М.М.Амосова за підтримки директора інституту Амосова Василя Лазоришинця.

До операції Сергій мав задишку, однак думав, що мине. Потім йому діагностували дилатаційну кардіоміопатію, протезували аортальний клапан, а рік тому встановили дефібрилятор. Однак все ж киянин почувався погано – зокрема, було важко ходити. Тож трансплантація була єдиним порятунком.

– Проблеми із серцем почалися у 2016 році. На момент пересадки моє серце було настільки зношене, що його надовго б не вистачило. На трансплантацію погодився відразу. Довірив своє життя фахівцям. Дякую рідним донора, що дали дозвіл. Це важке рішення. Завдяки цьому я можу жити, – каже Сергій.

 

Зараз чоловік почувається добре та каже, що ще два місяці – й буде займатися спортом.

Вказано, що пересадка органів для пацієнтів є безкоштовною. Адже за це платить держава, одна така трансплантація обходиться в близько два мільйони гривень.

– В Україні сьогодні треба виконувати десь близько 1000 трансплантацій серця. Це не може виконуватися в одному чи двох центрах. Людей треба готувати до донорства. Адже трансплантація рятує життя. Ми з Вінницею працюємо з 2016 року. За цей час спільно виконали 444 оперативних втручання на серці. З 2018 року ми працюємо з обласною клінічною лікарнею ім. Пирогова й уже спільно виконали біля 130 оперативних втручань. Це операції на відкритому серці, – каже Василь Лазоришенець.

Вказано, що загалом в обласній клінічні лікарні ім. Пирогова виконали дев’ять трансплантацій.

Фото зі сторінки Департамент охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА
та зі сторінки Сергія Борзова

Читайте також: У Вінницькій обласній лікарні імені Пирогова вперше зробили операцію з трансплантації серця

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.